Ekonomi

Yunan Bakandan kapıda vize açıklaması

Yunanistan Turizm Bakanı Olga Kefaloyanni başkanlığındaki Yunan heyeti, Türkiye’de temaslarda bulundu ve İstanbul’da Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) heyetiyle görüştü.

Yunanistan Turizm Bakanı Olga Kefaloyannis, toplantıda, geçtiğimiz günlerde Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı ile iş birliği anlaşması imzaladıklarını hatırlattı.

KAPIDA VİZE İLANI

Bu yıl 10 Yunan adasına girişte vize konusuna değinen Kefaloyanni, “Varışta vizenin mart ayında başlayıp yıl boyunca devam edecek olmasından çok memnunuz. Bu program hem turizm hareketleri açısından hem de kültürel açıdan faydalı. Halkımız birbirini tanıyor, iletişim halinde oluyor.” “Bunun çok değerli olduğunu düşünüyoruz. Özellikle belirtmek istediğim şey, bizim için sadece sezonluk turizm değil, turizmde de sürdürülebilirlik önemli. Bunu başarmamız gerektiğine ve çalışmalarımızın bu yönde olması gerektiğine inanıyorum.” Bir açıklama yaptı.

“DİĞER ADALARI DA KAPSAMASINI BEKLİYORUZ”

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, “Ortak turizm trafiğimiz 500 bin turist civarında. Bu kapasiteyi mümkün olduğu kadar artırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Bu vesileyle tüm seyahat acentaları ve acenteleri adına şükranlarımı sunuyorum. Yunan adalarına vize uygulaması için Birliğimiz. Elbette bu başvuru kalıcıdır. “Umarız bu gerçekleşir. Ancak kruvaziyer türlerinin daha kolay yapılabilmesi için varışta vize uygulamasının diğer adalara da yaygınlaştırılması yönünde beklentimizi de belirtmek isterim.” değerlendirmesinde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu