Teknoloji

Ünlü bir yatırımcıdan 2027 için akıllara durgunluk veren Tesla tahmini geldi

Ünlü yatırımcı Cathie Wood, CNBC ile bir video röportajında Tesla’nın 2027 yılına kadar hisse başına 2.000 dolara ulaşmasını beklediğini söyledi. . Wood’un açıklaması, Tesla’nın gelecekte pazar payını büyütme çabasıyla araçlarının fiyatını birkaç kez düşürdükten sonra net gelirinde düşüş bildirmesinin ardından Tesla’nın hisse fiyatının düştüğü yönündeydi. %9.75 düştüğü gün geldi.

ARK Invest’in yeni Tesla değeri sorulduğunda, şirketin CEO’su Cathie Wood şunları söyledi: 2027 için beklenen ortalama değerimiz yaklaşık 2.000 $. Bu, yükselen ve düşen piyasa durumumuz olan 1.400 ila 2.500 $ aralığına düşüyor.” söz konusu.

Wood’un paylaştığı fiyata şaşırmış görünen başka bir muhabir, röportaja katıldı ve şirketin hisselerinin şu anda kendisine ait olduğunu söyledi. Mevcut hisse fiyatı olan 163 doların on katından fazla olan bu rakamı netleştirmesini istedi. . Wood bu rakamı doğruladı ve Tesla’nın robotaks planının hisse fiyatını artırabilecek büyük bir fırsat olduğunu söyledi.

Cathie Wood, robotaksinin 2030 yılına kadar dünya çapında 8 trilyon ila 10 trilyon ABD doları arasında bir gelir elde edebileceğini söyledi ve ” hayatımızın en önemli yatırım fırsatlarından biridedi. Otonom araçların karayolu kaynaklı ölümleri yüzde 80 ila yüzde 90 oranında ciddi oranda azaltacağını da belirtti.

Bu varsayım için son tarih çok uzak değil, bu nedenle bazılarına çılgınca gelebilecek bir şey, zamanı geldiğinde hala unutulmayacak. Bu iddia doğruysa Tesla’ya yatırım yapanların büyük gelir elde edeceği kesin. Ancak bu tür konularda her zaman olduğu gibi varsayımların doğru olmayabileceği unutulmamalı ve yatırım yapmayı düşünenlere sadece tamamen kaybetmeyi göze alabilecekleri kadar yatırım yapmaları tavsiye edilmektedir. Ve belirtelim ki bu bir yatırım tavsiyesi değildir…

doganhisarajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu