Haber

Türkiye ile Suudi Arabistan Arasında 5 Yeni Anlaşma İmzalandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan’daki temaslarını sürdürüyor. Erdoğan’ın Cidde’deki temaslarına istinaden Türkiye ile Suudi Arabistan arasında 5 yeni anlaşma imzalandı.

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Lideri Burak Dağlıoğlu ile Suudi Arabistan Yatırım Bakanı Khalid Al-Falih, Türkiye Cumhuriyeti ile Suudi Arabistan Krallığı Arasında Doğrudan Yatırımın Teşviki Alanında İşbirliğine Dair Mutabakat Zaptı imzaladı.

Cumhurbaşkanlığı İrtibat Lideri Fahrettin Altun ve Suudi Arabistan Medya Bakanı Salman bin Yusuf Al-Dawsari, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı ile Suudi Arabistan Krallığı Enformasyon Bakanlığı Arasında Bağlantı Alanında İşbirliğine Dair Mutabakat Zaptı’nı imzaladı.

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler ve Suudi Arabistan Savunma Bakanı Prens Halid bin Salman Al-Suud, Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanlığı ile Suudi Arabistan Krallığı Savunma Bakanlığı arasında İşbirliği Uygulama Planı’na imza attı.

Türkiye Cumhuriyeti Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Suudi Arabistan Krallığı Enerji Bakanlığı Arasında Yetki Alanında Mutabakat Zaptı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar ile Prens Abdülaziz bin arasında imzalandı. Suudi Arabistan Enerji Bakanı Salman Al-Suud.

Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar ve Suudi Arabistan Savunma Bakan Yardımcısı Halid Bin Hüseyin El Bayari, Baykar ile Suudi Arabistan Savunma Bakanlığı arasında İşbirliği Sözleşmesi imzaladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi Arabistan ziyaretinin ardından ikinci durağı olan Katar’a hareket edecek. – CİDDE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Kazan Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu