Haber

Tarımsal Üretimde Tahmin ve Erken Uyarı Sistemleri Tepebaşı Üreticisine Katkı Sağlıyor

TepebaşıEskişehir’de ilk kez uygulanan Tarımsal Üretimde Varsayım ve Erken Uyarı Sistemleri üreticiye katkı sağlamaya devam ediyor.

Eskişehir’de ilk kez Tepebaşı Türkiye’de uygulanan ve 5 ayrı noktada kurulan Tarımsal Tahmin ve Erken Uyarı İstasyonları, üreticinin rastgele bir hastalık veya meteorolojik olaya karşı önceden uyarı vererek önlem almasına olanak sağlıyor. Bu kapsamda bugün istasyonlardan alınan bilgilere göre; İlçe genelinde elma kara lekesi enfeksiyonu tespit edilmesi üzerine üreticilere haber verildi.

Tepebaşı Tarımsal faaliyetlerin yürütüldüğü 477 bin 769 dekarlık alanı kapsayan 5 mahallede istasyonlar kuruldu. Farklı iklim özelliklerine sahip Beyazaltın, Cumhuriyet, Kavacık, Yusuflar ve Takmak mahallelerinde kurulan Zirai Varsayım ve Erken Uyarı İstasyonları tüm Tepebaşı kırsalına hizmet veriyor.

Elma, armut ve ayvalarda bir an önce ilaçlama yapılması için üreticilere öneride bulunan yetkililer, “Elma küllemesinin de görüldüğü bahçelerde her iki hastalıkta da etkili olan bitki koruma ürünleri tercih edilmelidir. bir sorun.”

Kurulan Tarımsal Varsayım ve Erken Uyarı İstasyonları hakkında detaylı bilgi almak isteyenler 0 (222) 211 40 00/8919 numaralı telefonu arayarak yetkililere ulaşabilirler.

Kaynak: ANKA / Yerel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Kazan Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu