Haber

Spor Federasyonları ve Kulüpler 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü Kutladı

Sporfederasyonlar ve kulüpler 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü münasebetiyle kutlama bildirisi yayınladılar.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, “Terinin her damlasına emek veren, futbola anlam katan tüm işçi ve emekçilerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü en içten dileklerimizle kutluyoruz. Vatan ve millet sevgisinden aldıkları güçle hayatın ağır yükünü omuzlayarak yaşatıyorlar.” terimler kullanıldı.

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun (TBF) sosyal medya hesaplarında, sırtında filede basketbol topu taşıyan sporcu görseli kullanıldı. “Emekleriyle hayatın her alanına değer katan tüm işçilerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlu olsun.” Sözün olduğu mesaj paylaşıldı.

TBF Lideri Hidayet Türkoğlu mesajında, “Ülkemizin gelişme ve ilerlemesinde emeği ve emeği ile en büyük paya sahip olan tüm işçi, emekçi ve çalışanlarımızın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlu olsun.” sözünü verdi.

Kulüplerin paylaşılması

Galatasaray Kulübü’nün, Nef Stadı’ndaki çimlerle ilgilenen bir çalışanın fotoğrafını kullanarak yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

“Tüm emekçilerin, emeğin, dayanışmanın ve yardımlaşmanın günü olan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyor, hayatını emekle kazanan tüm vatandaşlarımıza sağlık, mutluluk ve başarı dolu bir gelecek diliyoruz.”

Fenerbahçe Kulübü’nün mesajında, “Ülkemiz için değer yaratan tüm emekçilerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlu olsun.” Beşiktaş Kulübü paylaşımında, “120 yıllık şanlı ve gururlu geçmişimizde her zaman milletin kadrosu olmaktan gurur duyduk, emeğe ve alın terine saygı duyduk. Tüm emekçilerin ve halkımızın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyoruz. ” ifadeler yer aldı.

Trabzonspor Kulübü’nün yaptığı paylaşımda, “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Kutlu Olsun.” terim kullanıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Kazan Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu