Haber

Selçuklu Aile Gelişim Merkezi Basın Bilgilendirme Toplantısı Konya’da Yapıldı

Selçuklu Aile Gelişim Merkezi’nin (SAGEM) basın bilgilendirme toplantısı Konya’da düzenlendi.

Selçuklu Aile Gelişim Merkezi çalışmalarına ilişkin basın toplantısı düzenleyen Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırcı, SAGEM ile birlikte ailelere ve gençlere yönelik olumlu gelişmelerin toplumun huzur ve mutluluğuna katkı sağlayacağını söyledi.

Selçuklu Belediyesi olarak her mahallede her yaştan insanın yararlanabileceği projeler üretmeye ve tesisler inşa etmeye devam ettiklerini belirten Pekyaşmacı, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Son 5 yılda sağlık tesisi olmayan bölge kalmasın diye 6 mahallemize aile sağlığı merkezlerini, 4 mahallemize ise 112 acil sağlık hizmet istasyonunu ekledik. Selçuklu’muzun çalışmalarında artık sona geldik. Bugün burada bir araya gelmemizin nedeni olan Aile Gelişim Merkezi Bedir Sağlık ve Toplum Tesisimizin 1. binası. “Bugün itibarıyla 2.katta yer alacak merkezimizi hizmete sunmuş olacağız. Selçuklu ve Konya’mızın. Selçuklu Belediyesi olarak büyük önem verdiğimiz Selçuklu Aile Gelişim Merkezimiz aynı zamanda şu anda üzerinde çalıştığımız Toplum Ruh Sağlığı Merkezimiz ve Sağlıklı Yaşam Merkezimizin de bir bileşeni olacak.” dedi.

Yetişkin ve çocuklar dahil tüm aile bireylerinin ve evliliğe hazırlanan bireylerin SAGEM’den yararlanabileceğini belirten Lider Pekyatmacı, “Bu merkezde vereceğimiz hizmetlerle sağlıklı, bilinçli, mutlu ve mutlu bir aile oluşumuna destek olmayı hedefliyoruz. Huzurlu bir aile kurumu oluşturmak ve aile yapısını tehdit eden unsurları önlemektir.” “Aile içindeki iletişim sorunlarını çözmeyi, tüm aile üyelerinin sosyal hayata entegre olmasını sağlamayı, aile kuracak bireyleri evliliğe hazırlamayı, boşanma aşamasında ve boşanma sonrası süreçlerde tüm aile bireylerine psikososyal destek sağlamayı hedefliyoruz.” söz konusu.

Toplantıya Selçuklu İlçe Sağlık Müdürü Saliha Acar, Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü, Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar, Selçuklu Belediyesi İl Yönetim Kurulu Başkanı Cem Hayırlıoğlu, başkan yardımcıları ve belediye meclis üyeleri katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu