Haber

Kozanlılar geceyi çadırlarda geçiriyor

Kozanlılar geceyi çadırlarda geçiriyor

ADANA – AFAD verilerine göre, Adana’nın Kozan ilçesinde meydana gelen 5.5 büyüklüğündeki depremin ardından depremin merkez üssü üzerindeki Minnetli Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar geceyi AFAD çadırlarında geçiriyor.

Kozan’da meydana gelen depremin ardından depremin merkez üssü üzerindeki Minnetli Mahallesi başta olmak üzere Karabucak, Orçan, Çamdere ve Mahyalar mahallelerinde oturan vatandaşlar deprem korkusuyla evlerine giremiyor. Geceyi Jandarma ekipleri ve AFAD’ın gönderdiği çadırlarda geçiren vatandaşlar, artçı sarsıntılar nedeniyle paniğin devam ettiğini belirterek, geceyi çadırlarda geçireceklerini ifade etti.

Mahalle Muhtarı İzzet İnce, çadırın ardından bölgeye çadırların kurulduğunu ve gıda desteğinin hızla geldiğini belirterek, “Cumhurbaşkanımıza, AFAD’a, jandarma ekiplerine ve belediye ekiplerine teşekkür ediyoruz. 90’ın 85’ini kurduk” dedi. çadır kurduk, kurmaya da devam ediyoruz” dedi.

Evinde hafif hasar olduğunu kaydeden Hasan İnce, “Büyük bir felaketten kurtulduk. Sabah erkenden hurma bahçesine gittim eve geldim kahvaltı yapacaktık alttan çarptı sonra fena sallanmaya başladı cam 2 metre zıpladı çardakta çocuklarımızı kaçırdık hanımı kurtarmaya gittim çok şükür kimseye bir şey yok dedi. Evimizde çok az hasar var. Çadırlarımız geldi, devletimizden Allah razı olsun, anında yetiştiler. Sabah 8 sularında deprem oldu, 12 sularında tüm eksiklikler giderildi.”

Kerem İnce, geceyi çadırda geçireceklerini belirterek, “Çadırlarımız kurulu, yanlarında oturuyoruz, evimiz biraz hasarlı ama korkuyoruz, çadırda yatacağız, sağ olsunlar.” Her türlü yardımımız var. Her şey yerli yerinde.”

Sarsılma korkusuyla evine giremediğini kaydeden Mesude Kubat, çok korktuklarını belirterek, “Depremde evdeki odadan kapıya gelene kadar koridorda sağa sola çarptım. . Nasıl çıktığımızı bilmiyoruz. Kuruldu, geceyi çadırda geçireceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Kazan Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu