Haber

Kızılay, Doğubayazıt’ta sel felaketinden etkilenenlere yardım ulaştırdı

Kızılay, Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde sel felaketinden etkilenen vatandaşlara sıcak yemek ve çeşitli yardım malzemeleri ulaştırıyor.

Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde meydana gelen sel felaketinin ardından evleri sular altında kalan vatandaşların imdadına Kızılay grupları yetişti. Bölgede AFAD ekipleriyle birlikte hasar tespit çalışmalarına katılan Kızılay ekipleri, evleri sel suları altında kalan vatandaşlara çeşitli yardım malzemeleri ve sıcak yemek ulaştırdı.

Selin ardından evleri sular altında kalan vatandaşlar için gerekli çalışmaların sürdüğünü belirten Kızılay Tarım Şube Başkanı Orhan Tatlı, Kızılay ekiplerinin bu süreçte selden etkilenen vatandaşların tüm ihtiyaçlarını karşılamak için bölgede olduklarını söyledi.

Tatlı, “Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde dün meydana gelen sağanak yağmur sele neden oldu. Sel sularının girdiği evlerde temizlik çalışmalarına başlandı. Vatandaşlar eşyalarını çıkarıp evlerinin içini temizledi. Doğubayazıt Kızılay Şubesi ekiplerimizle birlikte her şeyi çamur olan ailelerimize sıcak yemek ulaştırdık. Hayatını kaybeden vatandaşlarımız yeniden yapılanana kadar sıcak yemek ve erzak desteğimiz devam edecek.” söz konusu.

Kızılay Doğubayazıt Şube Başkanı Kemal Şahin, “Dün yaşanan sel sonrası ilçemizde 6 evi su bastı. Aileler evlerini temizlerken biz de yanlarında olmaya çalışıyoruz. Sıcak yemeklerini ulaştırarak onlara destek olmaya çalışıyoruz. Gönüllülerimiz ve hayırsever vatandaşlarımızın desteğiyle bölgedeki çalışmalarımız devam ediyor.” – AĞRI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Kazan Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu