Haber

Kayseri’de silahlı kavgada 1 kişi öldü, 3 kişi yaralandı: 5 sanığın davası sürüyor

Kayseri’nin Sarız ilçesinde 1 kişinin öldüğü, 3 kişinin de yaralandığı silahlı kavgayla ilgili 2’si tutuklu 5 sanığın davasına devam edildi.

Kayseri 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada tutuklu sanıklar A.Ö. ve HE, tutuksuz sanıklar HE, OA ve MB, müştekilerin yakınları ve tarafların avukatları hazır bulundu.

Sanık A.Ö savunmasında mağdur MA’yı kendisinin vurmadığını ileri sürerek tahliyesini istedi.

Olayın kavga sonucu meydana geldiğini öne süren A.Ö, “Aramızda herhangi bir husumet olmadı. Kavgayla başlayan olay bu noktaya geldi. OA beysbol sopasıyla üzerime gelince ateş ettim. Kendimi korumak için yere düştüm. MA’yı öldürmüş olsaydım bunu söylerdim. Silahtan çıkan kurşunların yere değip değmediğini inceleyelim.” “Ben kasıtlı bir şey yapmadım” dedi.

Ayrıca kamera kayıtlarında daha önce söylediği her şeyin doğru olduğunu ve sadece boş bir alana ateş ettiğini belirterek tahliye talebinde bulundu.

Tutuksuz yargılanan müşteki sanıklardan OA da sanıklar HE ve A.Ö’nün kendisine ve babası MA’ya ateş açtığını ve bu kişilerin çete olduklarını iddia etti.

Mağdurun annesi ZA, sanıklardan oğlunu neden öldürdüklerini sorarak, “Katiller hesap vermeli” dedi.

Mahkeme heyeti, HE ve A.Ö’nün tutukluluk halinin devamına karar vererek, eksikliklerin giderilmesi amacıyla duruşmayı erteledi.

Etkinlik

Sarız ilçesinde 17 Kasım 2022’de iki düşman grup arasında çıkan silahlı kavgada, A.Ö’nün tabancayla ateş etmesi sonucu MA ile orada bulunan oğlu OA ve AH yaralandı, 1’i MA’ya ait. Yaralılardan biri kaldırıldığı Sarız Devlet Hastanesi’nde hayatını kaybetti. A.Ö. Saldırı sonucu kendisi de yaralandı.

Olayın ardından gözaltına alınan A.Ö. ve HE tutuklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu