Haber

F.Bahçe ve Galatasaray, kadın ve erkek futbolda şampiyonluk için yarışıyor

2023-2024 futbol sezonu, ebedi dostluğun ve ebedi rekabetin en yoğun yıllarından birine sahne oluyor. Erkekler futbolunda olduğu gibi kadın futbolunda da şampiyonluk yarışı yoğun. F.Bahçe Petrol Ofisi ve Galatasaray Petrol Ofisi kadın futbol takımlarının oyuncuları, erkek futbolcularla aynı seviyede performans sergiliyor.

Erkekler Süper Lig’de 22. hafta sonunda zirvede yer alan F.Bahçe ile Galatasaray arasındaki ezeli rekabet eşit puanlarla (57) devam ederken, F.Bahçe Petrol Ofisi ile Galatasaray Petrol Ofisi takımları arasındaki rekabet ise 43’er puanla devam ediyor. Kadınların mücadele ettiği Kadınlar Futbol Süper Ligi’nde 17. hafta başlıyor. puana yakın olmaya devam ediyor.

Kadınlar futbol liginde 19 golle zirvede yer alan Fenerbahçe Petrol Ofisi’nin milli forveti Yağmur Uraz, Türkiye’de profesyonel futbol liglerinde en golcü oyuncu olarak öne çıkıyor. Kendisine en yakın isim olan F.Bahçe’nin forveti Edin Dzeko’nun 16 golü bulunuyor.

Her iki ligde de Fenerbahçe ile Galatasaray’ın attığı gol sayısında kadın ve erkek futbolcular arasında büyük bir eşitlik bulunuyor. F.Bahçe erkek futbol takımı 22 maçta 59 gol attı ve maç başına ortalama 2,68 gol kaydetti. Kadınlar liginde ise F.Bahçe Petrol Ofisi 2,76 gol ortalamasıyla dikkat çekerken, 17 maçta 47 gol kaydetti.

Galatasaray erkek futbol takımı 22 maçta 46 golle 2,09 gol ortalamasına sahipken, kadınlar liginde Galatasaray Petrol Ofisi ise 17 maçta 40 golle maç başına 2,35 gol ortalamasına sahip.

DERBİSLERDE ŞAMPİYONLUK DÜĞÜMÜ AÇILACAK

Son dönemlerde görülmemiş bir yarışa sahne olan liglerde şampiyonluk düğümleri, Fenerbahçe-Galatasaray derbilerinde çözülecek. Kadın futbolunda 25. hafta, erkeklerde ise 37. haftada oynanacak derbiler, bol heyecan ve aksiyon dolu maçlar olacağa benziyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Kazan Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu