Teknoloji

Desteklenmeyen işlemci ve donanıma sahip bilgisayarlara Windows 11 yükleme çağı sona eriyor

Microsoft, geçtiğimiz günlerde Windows 11 tarafından desteklenen Intel ve AMD işlemciler listesini güncelledi. Şirket, AMD tarafından henüz piyasaya sürülmemiş birkaç yeni Ryzen yongasını listeye eklerken, garip bir şekilde daha önce uyumlular listesinde yer alan birçok Intel işlemciyi kaldırdı. işlemciler.

Microsoft, listesini güncellemenin yanı sıra, desteklenmeyen donanımlarda Windows 11 kurulumlarını engellemeye çalışıyor gibi görünüyor.Alman web sitesi Deskmodder, forum üyelerinden biri Windows 11’i Intel Core 2 Duo T6500 sistemine yükleyemediğini bildirdi.Kullanıcı, Windows 11’in 25905 sürümünü kurarken önceki sürümler sorunsuz çalışmasına rağmen bilgisayarın izin vermediğini söyledi.

İlginç bir şekilde önceki sürümlerin install.wim Windows Image belgesini 25905 sürümününkiyle değiştirmek, önceki sürümlerin indirmelerin engellenmesine neden olduğunu gösteriyor ve teknoloji devi bu konuda kesin bir değişiklik yaptı. diğerleri arasında RufusVe ventoygibi araçlar tarafından sağlanan baypas prosedürleri

Microsoft, uyumlu işlemcilerin bir listesini tutmasına rağmen, beşler genellikle Windows 11’i desteklenmeyen yongalarda çalıştırıyordu. Ve bu tür kullanıcılar çoğunlukla iyi deneyimler yaşadı. Örneğin, bir Reddit kullanıcısı Core i5-580M’nin Windows 11 sürüm 22H2’yi çok iyi çalıştırdığını söyledi. . Şirketten üst düzey bir yönetici bile bir Windows Insider web yayını sırasında desteklenmeyen bir işlemciyle çalışırken görüldü. Burada söz konusu işlemci, Kaby Lake taşınabilir Core i7-7660Uöyleydi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Kazan Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu