Haber

Çin Ticaret Bakanlığı Yabancıların İmalat Yatırımlarına Daha Fazla Destek Sözü Verdi

BEİJİNG, 24 Kasım (Xinhua) — Çin Ticaret Bakanlığı Perşembe günü, Çin’in imalat sektörüne yatırım yapan çok uluslu şirketlere daha fazla destek sağlama taahhüdünde bulundu.

Bakanlık Sözcüsü Shu Jueting, olağan basın toplantısında, yabancı yatırımların Çin’in imalat dalının bir üst seviyeye çıkmasında olduğu kadar global sanayi ve tedarik zincirlerine entegrasyonu açısından çok kıymetli olduğunu söyledi.

Bakanlık kısa müddet evvel, kuruluş sonrası ulusal muamele, daha yeterli mali hizmetler ve finansman takviyesi dahil olmak üzere yabancıların imalat kesimine yatırımlarını özendirmeye yönelik 15 özel önlemi içeren bir siyaset evrakı yayınladı.

Yabancı yatırımın teşvik edileceği yeni kesimler kataloğunda, 2020 yılına nazaran yaklaşık yüzde 20 artışla 1.474 bölüm yer alıyor. Listeye ülkenin orta ve batı bölgelerindeki birtakım dahilde sürece rejimine tabi kesimleri ile yüksek teknolojili imalat dalları de eklendi.

Shu, bakanlığın olumlu siyasetlerin kesin olarak uygulanmasını sağlamak ve yabancı işletmelere daha uygun hizmet sunmak için eforları artıracağını kelamlarına ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu