Haber

Boğaz’da hayatını kaybeden kaptan için veda töreni düzenlendi

Boğaz’ın güney girişinde kılavuzluk hizmeti verecek gemiye nakledilirken denize düşerek hayatını kaybeden kaptan Oğuz Kök için bugün Üsküdar’da Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’nde veda töreni düzenlendi.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü gruplarından kaptan Oğuz Kök, kılavuzluk hizmeti vermek üzere dün sabah İstanbul Boğazı’nın güney girişinde bulunan Cook Adaları bayraklı 176 metrelik Yeni Sıham gemisine bindi. Bu sırada haçtan (merdiven) denize düşen Kök, hipotermi nedeniyle hayatını kaybetti. İTÜ Deniz Güverte Bölümü mezunu Kaptan Oğuz Kök, Boğaziçi Kuzey-Güney geçişi sırasında direksiyon arızası yaşayan 160 bin ton korosen yüklü Genmar Star gemisini Dolmabahçe Sarayı önüne demirleyerek durduran pilot oldu. Şubat 2006’da İstanbul’u büyük bir tehlikeden kurtardı.

Merhum kaptan Oğuz Kök için bugün Üsküdar Sahil Emniyet Müdürlüğü’nde veda töreni düzenlendi. Törene Yüzbaşı Oğuz Kök’ün acılı ailesinin yanı sıra Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Durmuş Ünüvar, Sahil Emniyeti Genel Müdürü Mustafa Bankaoğlu, Türkiye Kılavuz Kaptanlar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Muhammer Arslantürk de katıldı. Tören, şehit kaptan için bir dakikalık saygı duruşuyla başladı.

“OĞUZ KARDEŞİN AİLESİ CEMAATİMİZE EMANETTİR”

Törende konuşan Bakan Yardımcısı Ünüvar, “Görev başında şehit olan pilotumuzu, meslektaşımızı, meslektaşımızı ve çok tecrübeli denizcimizi uğurlamanın derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Oğuz kardeşimin ailesi bizim ailemizdir. Camiamıza emanettir. Başsağlığı dileriz.”

Hayatını kaybeden Pilot Yüzbaşı Oğuz Kök, öğle namazının ardından Sahrayı Cedid Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu