Haber

Bakan Yanık’tan tartışmalı kolilere ilişkin açıklama: Haberim olmadan oldu

AK Parti’nin Osmaniye’den milletvekili adayı olarak gösterdiği Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ın seçim otobüsünde depremzedelere gönderilmek üzere hazırlanan AFAD yardım kutuları sergilendi. Konuşmalara konu olan durum kısa sürede sosyal medyanın da gündemine oturdu.

“İDDİALAR UNUTULMAZ VE GEREKSİZDİR”

Bakan Yanık, bu gelişmelerin ardından sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Burns, “Dün gece itibariyle sosyal medyada paylaşıldıktan sonra farkına vardığım görüntülerdeki durum benim bilgim ve kontrolüm dışındaydı. Bu görüntülere atıfta bulunarak kamu kaynaklarını kullandığımız iddiası haksız ve asılsızdır.” sözlerini kullandı.

“KONU TÜM DETAYLARIYLA ARAŞTIRILACAKTIR”

Şeffaf bir seçim süreci yürüttüklerini anlatan Yanık, şöyle devam etti: “Görüntüler elimize ulaşır ulaşmaz konu araştırıldı ve AFAD’dan alınan kolilerin, gıda yardımı alan depremzedelerin taleplerini karşılamak üzere araçla taşındığı öğrenildi. AFAD’dan destek ve onlara yardımcı olmak için konu detaylı bir şekilde araştırılacaktır.Seçim sürecinin ilk dakikasından itibaren son derece açık ve şeffaf bir seçim yürütüyoruz.

“BU MİLLETİN TEK HELAL KURUŞUNA ZARAR VERMEDİM”

Bu tür hadiseleri fırsat bilsinler ki, ben bu asil milletin helalinden bir kuruş zarar vermedim, getirilmesine de izin vermem. Bunun teyidi için beklemeniz gereken süre ise sadece 18 gün.”

orhaneli-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu