Ekonomi

Aydın Ticaret Borsası, Gaziantep’te Tescilli Coğrafi İşaretli Aydın Memecik Zeytinyağını Tanıtacak

Aydın Ticaret Borsası tarafından coğrafi işareti tescillenen Aydın Memecik Zeytinyağı, 4-5 Şubat tarihlerinde Gaziantep’te tanıtılacak.

Aydın Ticaret Borsası, 2023 yılının ilk Aydın Memecik Zeytinyağı Tadım ve Tanıtım Günleri etkinliğini Gaziantep’te gerçekleştirecek. Uluslararası Zeytin Konseyi (IOC) tarafından akredite Aydın Ticaret Borsası Tadım Panelistleri, Aydın Memecik’te ziyaretçilere ‘doğru zeytinyağı nasıl olmalı’ tattırarak Aydın Memecik Zeytinyağı’nın ayırt edici özellikleri hakkında bilgi verecek. Zeytinyağı Tadım ve Tanıtım Günleri. Aydın Ticaret Borsası, etkinlik kapsamında Aydın Memecik Zeytinyağı’nın bilinirliğini ve bilinirliğini artırmanın yanı sıra ülkemizde zeytinyağının yurt içi tüketiminin artmasına katkı sağlamayı hedefliyor.

Aydın Memecik Zeytinyağı Tadım ve Tanıtım Günleri ile ilgili açıklamalarda bulunan Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Çondur, “17 Eylül 2020 tarihinde coğrafi işaret tescili aldığımız ve Avrupa Birliği coğrafi işaret uygulamasının sonuna geldik.Tadım günleri ile birlikte öncelikle tescilli Aydın Memecik Zeytinyağı’nın ayırt edici özelliklerini tüketicilerimize anlatıp aynı zamanda kaliteli zeytinyağının ne kadar kaliteli olması gerektiğini aktarıyoruz.Bilinçli bir tüketici oluşturduk. ülkemizin birçok ilinde gerçekleştirdiğimiz tadım faaliyetleri ile kitlesel kitlelere hitap ederek, tadım kriterleri ve kimyasal özellikleri ile karşılaştırıldığında üstün kalitede olan Aydın Memecik Zeytinyağı’nın bilinirliğini artırmayı ve Türkiye’de zeytinyağının ev içi tüketimini artırmayı hedefliyoruz. Ülkemiz.

Aydın’ın markalaşmasını artırmak, ulusal ve uluslararası imajını güçlendirmek amacıyla iç tüketimi artırmak için özverili bir şekilde çalıştıklarını belirten Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Çondur, isteyen herkesin ne kadar gerçek olduğu konusunda bilgi sahibi olduğunu söyledi. ve kaliteli zeytinyağı olmalı, herkesi Aydın Memecik Zeytinyağı Tadım ve Tanıtım Günlerine davet ediyor. davet edildi.

Aydın Memecik Zeytinyağı Tadım ve Tanıtım Etkinliğinin 4 – 5 Şubat 2023 tarihlerinde Forum Gaziantep Alışveriş Merkezi’nde gerçekleştirileceği belirtildi. – AYDIN

haber-hozat.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu