Yaşam

Üsküdar’da 100 Bin Kişilik Gençlik Korosu

Üsküdar Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Türkiye’nin en genç festivali “Üsküdar Gençlik Şenliği” büyük bir coşkuyla başladı. Harem Meydanı’nda düzenlenen festivalin ilk gününde ünlü müzisyen Buray ile gençlerin yakından takip ettiği rock grubu Mavi Gray’i ağırladı. Müzik şöleninin yaşandığı Harem Meydanı’na binlerce genç akın etti. Mavi Gri seti festivalde sahnede birinci oldu. Mavi Gri’de sahnede “Dünyanın En Güzel Kızı”, “O Ben Olamaz”, “Kır Çiçeği”, “Aklımı Kaybettim”, “Seni Çok Özledim”, “Hakkında”, “İçinde” Sonbahar” Harem Meydanı’nı dolduran gençlerle en keyifli müziğini söyledi.

100 Bin Genç Buray Şarkılarını Söyledi

Mavi Gray’in ardından ünlü müzisyen Buray sahneyi devralınca konser alanındaki gençlerin coşkusu adeta doruk noktasına ulaştı. 100 bini aşkın genç sanatçı Harem Meydanı ve çevresinde toplanarak ünlü sanatçıların müziklerine eşlik etti. Buray sahnede en sevilen şarkılarını özellikle “Kış Bahçeleri”, “Sevda Mısın?”, “Artık Seni Sevmiyorum”, “Aşk Lazım mı” şarkılarını gençlerle birlikte seslendirdi.

Türkmen: “Gençler Ülkemizin Geleceğidir”

Konserin ortasında performans sergilemek Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen gençleri ve sanatçıları selamladı. Sahnede açıklamalarda bulunan Önder Hilmi Türkmen gençlere, “Gençlerle güzel vakit geçirmenin çok önemli olduğuna inanıyoruz. Biz gençleri seviyoruz. İki gün daha buradayız. Bu konserler, bu festivaller devam edecek. İyi ki gençler var! Neyse ki gençler için Üsküdar var! Geleceksin. Sizler ülkemizin geleceğisiniz” dedi.

Türkiye’nin en genç festivali “Üsküdar Gençlik Festivali”, 6 Ağustos’ta Oğuzhan Koç ve rap müziğin sevilen isimleri Sagopa Kajmer’i, 7 Ağustos’ta ise son dönemin ünlü isimleri Semicenk ve DJFunky’yi konuk edecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

akyaziajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Kazan Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu