Haber

Ulu Önder Atatürk’ü anıyoruz

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 85. yıl dönümünde Konya, Aksaray, Karaman ve Afyonkarahisar’da düzenlenen törenlerle anıldı.

Konya’daki program Vali Vahdettin Özkan, Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, kurum ve kuruluş temsilcileri ile siyasi parti temsilcilerinin Anıt Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunmaları ile başladı.

Sirenlerin çalmasıyla vatandaşlar saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı söylendi.

Konya Devlet Tiyatrosu’nda düzenlenen etkinliklerle devam eden programda şiir ve resim yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.

Aksaray

Aksaray’da 15 Temmuz Milli İrade Meydanı’nda düzenlenen etkinlikte Vali Mehmet Ali Kumbuzoğlu ve Belediye Başkanı Evren Dinçer, Atatürk Anıtı’na çelenk koydu. Saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı söylendi.

Sokaktan geçen vatandaşlar ve işyerlerinde çalışanlar saat 09.05’te saygı duruşunda bulundu.

Program Aksaray Kültür Merkezi’nde devam etti.

karaman

Karaman Cumhuriyet Parkı’nda düzenlenen programda Vali Hüseyin Engin Sarıibrahim, Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, kurum ve kuruluş temsilcileri ile siyasi parti temsilcileri anıta çelenk koydu.

Bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı söylendi.

Piri Reis Kültür Merkezi’nde devam eden programda konuşma yapıldı ve günün anlam ve önemini belirten şiir okundu.

Afyonkarahisar

Kocatepe Parkı’nda başlayan anma törenlerinde Vali Kübra Güran Yiğitbaşı, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Numan Yöner ve Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Sirenler çaldı, iki dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı söylendi.

Program, Kamil Miras Anadolu Lisesi Şehit Kerim Kerim Üyesi Konferans Salonu’nda düzenlenen anma etkinliğiyle devam etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Kazan Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu