Haber

Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası ile Türkiye Motosurf Şampiyonası Hasankeyf’te yapılacak

Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası ile Türkiye Motosurf Şampiyonası’nın 2023 final yarışları Batman’ın tarihi Hasankeyf ilçesinde yapılacak.

Batman Valiliği ev sahipliğinde gerçekleştirilecek Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası ile Türkiye Motosurf Şampiyonası’na katılacak sporcular 8 farklı kategoride yarışacak. Yarışlar; OPEN, Pro Stock-1, Pro Stock-2, Kadın, Gençlik, Flyboard ve Drag sınıflarında gerçekleştirilecektir. Sporcular, Hasankeyf Limanı’nda özel olarak oluşturulan flyboard üzerinde akrobasi yaparak kupaya ulaşmaya çalışacak.

Batman Valisi Ekrem Canalp, Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası ile Türkiye Motosurf Şampiyonası’na ev sahipliği yaparak ekstrem spor tutkunlarının dikkatini Hasankeyf’e çekeceklerini söyledi. Hasankeyf’in su ve ekstrem sporlar açısından değerli bir destinasyon haline geleceğini vurgulayan Vali Canalp, “Kültür, tarih ve doğa turizmi için Hasankeyf’i tercih eden ziyaretçilere artık spor turizmi çerçevesinde ekstrem ve macera tutkunları da eklenecek. Büyülüyor.” tarihiyle yabancı turistler.” “Oluşturulacak su sporları altyapısıyla Hasankeyf tercih edilen destinasyonlardan biri haline gelecektir” dedi.

Finali Kocaeli ve İstanbul’un ardından tarihi Hasanankeyf ilçesinde düzenlemenin heyecanını yaşadıklarını belirten Vali Canalp, şöyle konuştu:

“Şampiyonada Open, Stock Pro1, Stock Pro2, Gençlik, Kadınlar, Drag, Flyboard ve Motosurf yarışları düzenlenecek. Başta Antalya, İzmir, Türkiye’nin su sporları alanında öne çıkan illerinden 30 üst düzey müsabaka düzenlenecek. İstanbul, Bursa, Muğla, Sakarya ve Tekirdağ. “Sporcu Batman’a gelecek. Jet yarışlarının yanı sıra dünya çapında ekstrem sporların ilgiyle takip ettiği flyboard ve jetsurf yarışları da Hasankeyf’te seyirciyle buluşacak.” – BATMAN

haberdogansar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Kazan Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu