Haber

Türkiye şampiyonaları Afyonkarahisar’da belirlenecek

Pazaryeri Gündem / AFYONKARAHİSAR (İGFA) –Afyonkarahisar Valiliği himayelerinde düzenlenen ve Okul Sporları etkinlik programında yer alan Klasik Türkiye Okçuluk Türkiye Şampiyonası karşılaşmaları, açılış töreninin ardından atletizm parkurunda başladı.

Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, Milletvekili İbrahim Yurdunuseven ve protokol üyeleri katıldı.

AFYONKARAHİSAR SPORUN BAŞKENTİ OLMAYA DEVAM EDİYOR

Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı yaptığı konuşmada sporun başkenti olma tezlerini sürdürdüklerine dikkat çekerek, “Size, antrenörlerimize ve ailelerinize elimizden gelen desteği vermeye hazırız. Bunları görmekten ayrıca gurur duyuyoruz. Okul Sporlarımızda Geleneksel Türk Okçuluğu alanında yetişen gençlerimiz.İlimizde güzel vakitler geçirmenizi temenni ederim.Sizleri tekrar tekrar aramızda görmekten mutluluk duyarız.Geleneksel Okçulukta büyük başarılara imza atacağınıza inanıyoruz. okçuluk.”

Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu da organizasyona 70 ilden bin 800 sporcu ve aile, genç ve yıldızlardan oluşan 2 bin 500 kişinin katıldığını belirterek, “Bu organizasyon şu anda Afyonkarahisar’a çok hareketlilik kazandırdı. Geleneksel Okçuluk çok ilgi görüyor. Türkiye’de popüler “Afyonkarahisar bu branşta Türkiye’nin en iyi şehirlerinden biri. Bu noktada yatırımlarımız devam ediyor” dedi.

Gençler, Yıldızlar ve Gençler kategorilerinde düzenlenen Klasik Türkiye Okçuluk Türkiye Şampiyonası sonunda dereceye giren takımlara madalya ve kupalarının takdim edileceği bildirildi.

haber-bigadic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu