Haber

Türk Kızılayı 156. kuruluş yılını kutluyor

Türk Kızılayı Genel Başkan Yardımcısı Fatma Meriç Yılmaz, bu yumuşaklık hareketinin zaman ve coğrafya sınırlaması olmaksızın sonsuza kadar çalışmalarını sürdüreceğini belirtti.

Türk Kızılayı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, 11 Haziran 1868’de “Osmanlı Yaralı ve Hasta Askerleri Yardım Cemiyeti” adıyla yola çıkan Türk Kızılayı, bugün umut taşıyan değerli bir kuruluş olarak varlığını sürdürüyor. ve o zamandan beri hayırsever bağışçılarıyla insanlık için güzellik.

Doğal afet, savaş, salgın ve birlik olmanın gerekli olduğu zamanlarda gönüllüleri ve çalışanları ile insanlığın umudu olmaya devam eden Türk Kızılayı 156. yılına girdi.

Yılmaz, Kızılay’ın yolculuğunun sevgi ve iyilik dolu adımlarla yazıldığını belirtti.

“Kızılay milletimizin hayırseverliğinin adı oldu”

155 yılı geride bırakan Türk Kızılayı’nın milyonlarca insanın hayatını iyileştirmek ve desteklemek için özveriyle çalıştığını belirten Yılmaz, şu ifadeleri kullandı:

Türk Kızılayı tarihi boyunca acil yardım, afet yönetimi, kan bağışı, sağlık hizmetleri ve sosyal projeler gibi birçok alanda güven ve destekle adından söz ettirmiştir. Milyonlarca insanın hayatına dokunan, yüreklere umut aşılayan Kızılay, gönüllü çalışmaları, kan bağışı kampanyaları ve sosyal projeleriyle toplumun vazgeçilmez bir parçası haline gelen Kızılay’ın bu köklü geçmişi, gelecek hedeflerimize odaklanma fırsatı da sunuyor. Bu yeterlilik hareketi, zaman ve coğrafya içinde sonsuza kadar çalışmalarını sürdürecektir.”

Türk Kızılayı’nın yıllar içinde gösterdiği büyük başarılarla toplumun kalbinde her zaman özel bir yer edindiğini belirten Yılmaz, Türk Kızılayı’nın kuruluş yıl dönümünün geçmişin kahramanlıklarını yad etmek, yaşatmak için bir fırsat olduğunu kaydetti. onları kalbimizde yaşatmak ve geleceğe umutla bakmak.

İnsanlık için birlikte daha fazlasını yapabileceklerine olan inancını paylaşan Yılmaz, Türk Kızılayı’nın gönüllü, destekçi, bağışçı ve paydaşlarına teşekkür ederek, bu kişilerin hayat değiştiren yardım ve katkılarıyla Türk Kızılayı’nın kalbinde yer aldıklarını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Kazan Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu