Haber

Tahliye uçağına küçük silahlarla ateş açıldı

ANKARA (İĞFA)– Milli Savunma Bakanlığı, haberi sosyal medya hesabından duyurdu.

Bakanlık, çatışmaların sürdüğü Sudan’da Türk vatandaşlarını tahliye etmek için ülkeye giden uçağa küçük çaplı silahla ateş açıldığını duyurdu.

Açıklamada, “Çatışmaların devam ettiği Sudan’da mahsur kalan vatandaşlarımızı tahliye görevi için Wadi Sayidna’ya giden C-130 tahliye uçağımız hafif silahlarla açıldı. Uçağımız güvenli bir şekilde iniş yaptı. Yaralanan olmamasına rağmen” denildi. personelimize, uçağımızda gerekli kontroller yapılmaktadır.”

Öte yandan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, tahliye edilmesi gereken yerler için çalışmaların devam ettiğini belirterek, “Buralarda çalışıyoruz. Kalan vatandaşlarımızın Türkiye’ye tahliyesi için 5 uçak tahsis ettik. Gerekli planlama ve koordinasyon. bu uçakların güvenle görevlerini yapabilmeleri için yapılmıştır.Süreci yakından takip ediyoruz.3 adet C-130 uçağımızla Hartum’un kuzeyindeki Wadi Sayidna’dan 210 vatandaşımızı tahliye etmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Öte yandan A400M uçağımızdan ikisini Port Sudan’a indirdik, orada 250 vatandaşın bulunduğu bilgisini aldık, “Bu uçaklardan biri yakında Port Sudan’dan vatandaşlarımızı evlerine götürmek için kalkacak” dedi.

Uçakların kalkışlarını yakından takip ettiklerini vurgulayan Bakan Akar, vatandaşların Türkiye’ye tahliyesinin bu akşama kadar tamamlanacağını, hem bölge hem de Dışişleri Bakanlığı ile temaslarını sürdürdüklerini kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Kazan Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu