Haber

MHP lideri Devlet Bahçeli Hatay’da konuşuyor

Yüzyılın felaketinin üzerinden 65 gün geçti…

Kahramanmaraş’ta 11 ili etkileyen depremlerin ardından yaralar hızla sarılmaya başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konutların 1 yıl gibi kısa bir sürede tamamlanacağını söyledi.

Bu kapsamda Cumhur İttifakı depremin ilk gününden itibaren her an depremzedelerin yanında olmaya devam ediyor.

Cumhur İttifakı’nın Kahramanmaraş ve Adıyaman’dan sonraki durağı Hatay oldu.

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Hatay’ın Antakya ilçesindeki konteyner kenti ziyaretinde depremzedelere seslendi.

Devlet Bahçeli’nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Bu felaket sırasında ülkenin 50 binden fazla çocuğu hakkın rahmetine kavuştu. 100 binden fazla vatandaşımız yaralanarak Türkiye’deki tüm hastanelere sevk edildi. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Hataylı kardeşlerim, geleceği birlikte kucaklayan bir anlayışla görüşlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Türkiye’deki büyük çevreler neler yapılabileceğini anlatmak yerine siyasi hedefler peşinde koşma çabasına girdiler. 10 gündür Sayın Erdoğan’ın önderliğinde bakanları Mehmetçikleriyle millet olarak sizlerin yanında olmayı planladılar, gayret gösterdiler.

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi güçlü bir devlet anlayışı ve yöntemiyle millet olarak beslenme sorununu çözmeye gitmiş, önce çadırlarla sonra da konteynerlerle halkımızın moralinde olmuştur. Ülke geçmişte olduğu gibi çok partili koalisyonlara sahip olsaydı, böylesine büyük bir felaketle baş etmek mümkün olmazdı.

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçiş, rejim değişikliği anlamına gelmiyor. Bunu söyleyenler darbelerin ve parlamenter sistemin uşaklarıdır.

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi başarılı oldu, bu sistemi değiştirmek Türkiye’ye ihanet olur. Hizmetler durdurulmamalıdır. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ikinci dönemini yaşaması için ülkeyi hazırlamalıyız. Fitne ve fitne bizi ilgilendirmiyor.

Milletimizin parlamenter sistemi çürümüş, geri dönüşü yok dedi. Milletimiz büyük bir farkla Cumhur İttifakını muvaffak kıldı.

Yasamada bu başarı sağlandıysa yürütmede de başarının sağlanması gerekir. Yürütmede başarılı olmak Sayın Erdoğan’ı yeniden cumhurbaşkanı yapmaktır.

28 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde Erdoğan’ın 13. Cumhurbaşkanı olması ortalığı karıştırıyor.

Detaylar geliyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Kazan Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu