Haber

MHP Genel Başkanı Bahçeli’den Miraç Kandili paylaşımına ilişkin açıklama

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, Miraç Kandili’nin Kahramanmaraş merkezli depremin ağır sonuçlarıyla mücadele eden Türkiye’de ihtiyaç duyulan barışa, manevi rahatlamaya ve normalleşmeye vesile olmasını diledi.

Bahçeli, sosyal medya hesabından Miraç Kandili’ni tebrik etti.

Mucizevi olayın mucizevi bir yükseliş ve ilahi mükâfatın müjdecisi olduğunu vurgulayan Bahçeli, “Bu gece rahmet ve lütuf gecesidir. Manevi bir hediyedir.” değerlendirmesini yaptı.

Miraç’ın Kahramanmaraş merkezli depremin ağır sonuçlarıyla mücadele eden ülkemiz ve milletimizin ihtiyaç duyduğu barışa, manevi rahatlamaya ve normalleşmeye vesile olmasını en içten dileklerimle temenni ederim.” Bahçeli, açıklamalarını kullanarak şunları söyledi:

“Allah’ın izni ve lütfuyla bu zor günler atlatılır inşallah. Peygamber Efendimiz’in mübarek hayatının sıkıntılı bir döneminde cereyan eden ve nice nimetler, rahmetler ve iyilikler ihsan eden Miraç Mucizesi, yegâne mucizedir. aziz milletimizin maruz kaldığı üzüntü, ızdırap ve acılardan kurtuluş eşiği. Allah her şeyi bilen, her şeyi gören ve her şeyi işitendir. O’nun rahmetinden ümit kesilmemelidir. Yardımlaşmanın gücüyle, dayanışma inancı, paylaşmanın cömertliği, sabrın huzuru, metanetin enginliği, kardeşliğin fazileti ve fedakarlığın gücüyle zorluklar aşılır.

Aziz milletimizin, Türk-İslam aleminin Miraç Kandilini canı gönülden tebrik eder, yeni bir yükselişe ivme katmasını temenni ederim. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, tedavi altına alınan vatandaşlarımıza şifalar, milletimize başsağlığı diliyorum. Rabbim milletimizi ve ülkemizi her türlü kaza, musibet, afet, musibet ve musibetlerden muhafaza eylesin, bu gece alınacak karar hürmetine bir an önce manevi diriliş ve şifanın tecelli etmesini niyaz ediyorum. Miraç geceniz mübarek olsun.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu