Haber

Kılıçdaroğlu: Eğitim Sistemi Sorunlar Karmaşasına Dönüştü

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2023-2024 eğitim öğretim döneminin başlaması münasebetiyle sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı.

Kılıçdaroğlu, açıklamasında hükümetin eğitim sistemini sorunlar yumağı haline getirdiğini ve bu sorunları çözmek yerine eğitim alanını siyasallaştırmaya çalıştığını savundu.

Tüm bu olumsuzluklarla mücadele etmek zorunda kalan öğrenci ve öğretmenlere başarılı bir eğitim-öğretim yılı dileyen Kemal Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“Deprem bölgesindeki bazı çocuklarımız öğretmenleriyle, öğretmenlerimiz de öğrencileriyle bir araya gelemedi… Ayrıca uygulanan yanlış uygulamalar da devam ediyor. ekonomiUygulanan politikalar nedeniyle okula başlamanın maliyetinin çok artması, aileleri büyük bir çaresizliğe sürükledi.

Eğitim alanındaki yanlış politikalar öğrencilerimizin, velilerimizin ve öğretmenlerimizin daha iyi bir gelecek hayallerini yerle bir etmiş, ne yazık ki birçok okulumuz eğitime hazırlanmamış, öğretmen, asistan ve güvenlik görevlisi açığı henüz giderilmemiştir. doldu.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu