Haber

Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’den istifa eden Battal İlgezdi’yi aradı

Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 31 Mart yerel seçimlerinde tekrar aday olamayınca CHP’den istifa eden Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’yi aradı.

‘CHP’YE ZARAR VERMEYİN’

Barış Yarkadaş’ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamaya göre Kılıçdaroğlu, CHP’nin Ataşehir’de Onursal Adıgüzel’i aday göstermesinin ardından partisinden istifa eden Battal İlgezdi’ye, istifayı gerçek bulmadığını ve bu tutumun CHP’ye zarar vereceğini söyledi.

Battal İlgezdi, CHP PM’de Ataşehir adayı Onursal Adıgüzel’in isminin belirlenmesinin ardından dün bir açıklama yaparak partisinden istifa etti.

İlgezdi, açıklamasında, CHP kurultayında Kılıçdaroğlu’na destek verenlerin partiden tasfiye edildiğini iddia ederek, “CHP’nin her kademesinde gece gündüz çalışmış 40 yıllık bir partili olarak bu olaylar beni hem üzdü hem de üzdü. ve milyonlarca parti üyemiz. Partimizin değerlerinin bu kadar pervasızca heba edilmesini tasvip etmiyorum. “40 yıldır mensubu olmaktan şeref duyduğum partimden bu vesileyle istifa ediyorum” dedi.

İlgezdi’nin sözlerine yanıt veren CHP Sözcüsü Deniz Yücel, adayların belirlenmesinde Kılıçdaroğlu’na yakınlık veya mesafenin kriter olmadığını kaydetti.

İlgezdi’nin Ataşehir Belediye Başkanlığı’na bağımsız veya başka bir partiden aday olacağı söyleniyor. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu