Sağlık

Kediler için sağlık kontrolleri şart!

İSTANBUL (İGFA) – Dünyada her 10 kediden sadece 4’ü düzenli sağlık kontrolünden geçiyor. Kedi sahipleri, kedilerini sadece hastalandıklarında veya yaralandıklarında veterinere götürdüklerini belirtirken maalesef Türkiye’de kedi sahipleri için bir örnek var.

Royal Canin tarafından yapılan araştırmaya göre bugün her 3 kedi sahibinden 1’i, kedilerinde hastalık belirtileri göstermesine rağmen kedilerinin sağlık kontrolünü hızlı bir şekilde yaptırmadığını belirtiyor. Tedavi edilmediği takdirde hastalık belirtilerinin kendiliğinden geçeceğine olan inanç ve veteriner kliniği ziyaret sürecinin kediler ve sahipleri için stresli olduğu, düzenli sağlık kontrollerinin gecikmesindeki ana faktörler arasında yer aldı.

ULUSAL BİLİNÇLENDİRME KAMPANYASI

Royal Canin Türkiye tarafından düzenlenen sosyal farkındalık kampanyası “Kedinizi Veterinere Götürün” bu yıl 16 Haziran-14 Temmuz tarihleri ​​arasında uygulanıyor.

İstanbul Veteriner Odası (IVHO), Kedi Veteriner Hekimleri Derneği (KEDVET), Kedi Tabipleri Derneği (KHEDİ), Klinisyen Veteriner Hekimleri Derneği (KLİVET), Küçük Hayvan Veteriner Hekimleri Derneği (KHVHD) ve Acil Veteriner Hekimleri Derneği (TuVECCA) programı ortak olduğu kampanya, koruyucu hekimlik uygulamalarının önemi konusunda farkındalık yaratmayı ve kedilere yönelik sağlık hizmetlerini iyileştirmeyi hedeflerken, evcil hayvan sahiplerini kedileri için düzenli sağlık kontrolleri planlamaya teşvik etmeyi amaçlıyor.

Royal Canin Türkiye Ülke Müdürü Aslı Çelikkol, “Hayvanlar İçin Daha Yeterli Bir Dünya vizyonumuz kapsamında sekiz yıldır yürüttüğümüz kampanyamızla her gün binlerce hayvan sahibinin ve kedilerinin hayatına dokunuyoruz. yıl. yarattığımız pahalı dünyanın merkezindedir. Bu projemizde değerli meslek kuruluşları ve dernekler bilgi ve birikimleri ile bizlere eşlik etmektedir. Evcil hayvan sahiplerini bilgi ile desteklemek önceliğimizdir. Hayata geçirdiğimiz bu toplumsal bilinçlendirme kampanyası ile kedileri yavruluk döneminden itibaren düzenli veteriner kliniği ziyaretlerine teşvik ediyoruz” dedi.

10 KEDİ SAHİBİNDEN 8’İ KLİNİK ZİYARET SÜRECİNDEKİ GERİLİMİ BULUYOR

Araştırma sonuçlarına göre; Kedi sahiplerinin veteriner kliniği ziyareti sırasında en çok zorlandıkları konu, muayene öncesi ve muayene sırasında kedilerinin ve popolarının yaşadığı gerginliktir. Her 10 kedi sahibinden 7’si daha kolay olsa kedilerini daha sık sistematik sağlık kontrolünden geçireceğini belirtiyor.

darica-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Kazan Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu