Haber

Kayseri’de Halasını Baltayla Öldüren Adama 24 Yıl Hapis

KAYSERİ’de halası Emine Topçu’yu (73) baltayla öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan Ali İstek Topçu (76), ‘kasten kadın öldürmek’ suçundan önce ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Akabinde sanık Topçu’nun cezası ‘tahrik’ indirimi uygulanarak 24 yıla indirildi. Mahkeme sanıklara ‘iyi hal’ indirimi uygulamadı.

Olay, geçen yıl 14 Kasım günü saat 11.00 sıralarında Kayseri’nin Melikgazi ilçesi Bahçelievler Mahallesi 9’uncu Sokak üzerinde meydana geldi. Ali Rıza Topçu, ağabeyi Abdulmuttalip Topçu ve eşi Emine Topçu’nun yaşadığı 2 katlı villaya geldi. Ali İstek Topçu ile halası Emine Topçu arasında henüz bilinmeyen nedenle tartışma çıktı. Tartışma sırasında Ali İstek Topçu, elindeki baltayla halasının başına vurarak öldürdü. Olayı gören ağabeyi Abdülmuttalip Topçu, bu esnada fenalaşarak hayatını kaybetti. Olayın ardından gözaltına alınan katil zanlısı Ali İstek Topçu, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyeye çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

MUTLU MUTLU İSTENDİ Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma tamamlandı ve iddianame hazırlandı. Kayseri 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edilen iddianamede, sanık Topçu hakkında “kasten adam öldürme” suçundan müebbet hapis cezası istendi. Bırak ölsün’ dedi. Olumsuz sözler kullandı. Küfür etti. Tartıştık. Eline bir bıçak aldı. Bu yüzden korktum. Ben de kendimi savunmak için elini tuttum. Ona oldu. Onu öldürmek için ateş etmedim. dedi. Rıza Topçu’nun müşteki ablası AK ve hayatını kaybeden Emine Topçu hazır bulundu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı da davaya müdahil oldu. Son sözleri sorulan sanık, ağabeyi ölüm döşeğinde yatarken evin meyhaneye çevrildiğini iddia ederek, yaşananların bu olduğunu söyledi. Merhum Topçu’nun müşteki kardeşi AK, sanıkların en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi.

Mahkeme heyeti, sanık Ali Rıza Topçu’yu ‘kadını kasten öldürme’ suçundan önce ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı. Ardından sanığa ‘tahrik’ suçundan indirim uygulayarak cezayı 24 yıla indirdi ve tutukluluğunun devamına karar verdi. Heyet, Ali İstek Topçu’ya ‘iyi hal indirimi’ uygulamadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Kazan Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu