Ekonomi

Karamürsel’de Yeni Terminal Binası İnşaatı Hızla İlerliyor

Karamürsel’de vatandaşların ulaşımını kolaylaştırmayı hedefleyen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Karamürsel Terminal Binası proje çalışmalarında yüzde 25 ilerleme kaydetti.

Karamürsel’deki mevcut terminalin ihtiyaçları karşılayamaması nedeniyle Dereköy Mahallesi’nde yapılması planlanan yeni terminal binasının inşaatı hızla ilerliyor. Yüklenici firmanın Büyükşehir Yapı Kontrol Daire Başkanlığı denetiminde yürüttüğü bu değerli proje çerçevesinde temel betonu tamamlanmış olup, zemin katın kolon ve donatı kalıp işleri ise devam etmektedir. Beş kolonun betonu dökülürken güvenlik binasının kolon ve tabliye beton işlemleri de tamamlandı. Ayrıca yer altı yağmur toplama suyu deposunun grobetonu dökülmüş olup, projenin ağır imalat çalışmaları devam etmektedir.

“Hem trafik akışını rahatlatacak hem de vatandaşların ulaşımını kolaylaştıracak.”

Yeni Karamürsel terminal binası günümüz kurallarına ve vatandaşların ihtiyaçlarına uygun olarak tasarlanıp inşa ediliyor. Bu çağdaş yapı hem trafik akışını kolaylaştıracak hem de vatandaşların ulaşımını kolaylaştıracak. Zemin katı 1.807 metrekare, 78 metrekare açık terası bulunan bu yeni terminal binası vatandaşlara konforlu bir seyahat deneyimi sunacak. Büyükşehir grupları terminal binası üzerinde her türlü ihtiyaca cevap verecek detayları düşünerek çalıştı. Tesiste 12 adet peron, 15 araçlık kırsal terminal otoparkı, 10 adet şehirlerarası ofis, 4 adet kırsal ofis ve 56 araçlık misafir otoparkı yer alacak. Güvenlik, emanet odası, bekleme salonu, restoran, 2 büfe, bebek bakım odası, depo, bay-bayan mescidi, çay ocağı ve 2 fast food yeri gibi hizmetlerin de sağlanacağı terminal, vatandaşların yemek yemesine de olanak sağlayacak. konforlu ve güvenli bir seyahat deneyimi. – KOCAELİ

haber-alaca.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Kazan Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu