Haber

İzmirliler geleneksel Zafer Yürüyüşünde buluştu

İzmir’in kurtuluşunun 101’inci yıl kutlamaları, 9 Eylül’de Türk ordusunun şehre girdiği güzergahta düzenlenen Zafer Yürüyüşü ile başladı. Yürüyüş, Basmane Karakolu önünden Cumhuriyet Meydanı’na kadar devam etti. Başkan Tunç Soyer, “Savaşın zaferle, zaferin barışla taçlandırıldığı bir gündür. “100 yıldır bu topraklarda huzur içinde yaşıyoruz” dedi.

İzmir, düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yılını büyük bir coşkuyla kutluyor. 9 Eylül kutlamaları Zafer Yürüyüşü ile başladı. Türk Ordusu’nun 9 Eylül 1922’de İzmir’e girerken kullandığı güzergahta düzenlenen yürüyüş, Basmane Karakolu önünden Cumhuriyet Meydanı’na kadar devam etti. Yürüyüşe İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in yanı sıra CHP, AK Parti, İYİ Parti milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, iş dünyası ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile binlerce İzmirli katıldı.

Soyer: “Kahraman şehitlerimizin ruhu şad olsun”
İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan 350 metre uzunluğundaki Türk bayrağını taşıyan İzmirliler, Gaziler, Anafartalar ve İkiçeşmelik caddelerini kullanarak Cumhuriyet Meydanı’na ulaştı. Marşlar eşliğinde ilerleyen kortege vatandaşlar da alkışlarla destek verdi. Yürüyüş sırasında duygularını dile getiren Önder Tunç Soyer, “Çok heyecanlıyız, gururluyuz. 9 Eylül, sadece İzmir ve Türkiye için değil, tüm dünya için mazlum halkların umut bulduğu bir gündür. Savaşın zaferle, zaferin barışla taçlandırıldığı bir gün. 100 yıldır bu topraklarda huzur içinde yaşıyoruz. “Kahraman şehitlerimizin ruhları şad olsun” dedi.

Ata’nın anıtına 101. yıl çelengi
İzmir Büyükşehir Belediyesi bandosunun da eşlik ettiği yürüyüşe, İzmir Valisi Süleyman Elban, Ege Ordu ve Garnizon Komutanı Orgeneral Kemal Yeni ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk koydu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

sultanhisarhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Kazan Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu