Haber

İstanbul Barosu Başkanı Filiz Saraç, Can Atalay’ın tahliye edilmemesine tepki gösterdi

İSTANBUL Barosu Başkanı Avukat Filiz Saraç, Anayasa Mahkemesi’nin hak ihlali kararının ardından Hatay Milletvekili Can Atalay’ın tahliye edilmemesine ilişkin basın açıklaması yaptı. Filiz Saraç, Anayasa’nın Yargıtay tarafından, yüksek mahkeme tarafından ihlal edildiği bir süreçten geçtiğimizi, yürütme erkinin temsilcilerinin yaptıkları açıklamalarla yargının bağımsızlığını bir kez daha ortaya koyduklarını ancak en önemlisi, bu konuda kararlı olduklarını söyledi. Bu olağanüstü hukuksuzluğu normalleştirmeye çalışıyoruz.

İstanbul Barosu’na bağlı bazı avukatlar, Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı önünde toplanarak, Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) hak ihlali kararının ardından Hatay Milletvekili Can Atalay’ın tahliye edilmemesine ilişkin basın açıklaması yaptı. Basın açıklaması yapan İstanbul Barosu Başkanı Filiz Saraç, şunları söyledi: “Anayasanın Yargıtay, yüksek mahkeme tarafından ihlal edildiği, yürütme erkinin temsilcilerinin yargı eksikliğini bir kez daha ortaya koyduğu bir süreçten geçiyoruz.” Açıklamalarıyla bağımsızlık sağlanmaya çalışılıyor ama en önemlisi bu olağanüstü hukuksuzluk normalleştirilmeye çalışılıyor.” Bu hukuksuzluğa karşı birlikte durmak, yani hukuku birlikte savunmak için bu suç duyurusu tüm meslektaşlarımızın imzasına açılmıştır. Hata şikayetine bugün itibarıyla İstanbul Barosu’na bağlı 3 bin 235 meslektaşımız imza attı. “Bu imzalar bugün Yargıtay Birinci Başkanlık Heyeti’ne iletilecek” dedi.

YARGI BAĞIMSIZ VE TARAFSIZ OLMALI

Avukat Filiz Saraç: Yargının tahkim değil, bağımsız ve tarafsız olması gerekiyor. İstanbul Barosu ve buradaki meslektaşlarımız adına siyasi iktidarı elinde bulunduranlara sesleniyoruz. “Yargıya karışmayı bırakın” dedi.

habereyyubiye.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu