Haber

İsrail saldırılarında hayatını kaybeden Filistinli çocuklar için balonlar gökyüzüne bırakıldı

Kütahyalı çocuklar, İsrail’in Gazze saldırılarında hayatını kaybeden Filistinli akranları için gökyüzüne beyaz balonlar bıraktı.

Türk Gençlik Vakfı (TÜGVA) Kütahya Temsilciliği’nin Mescid-i Haram önünde aileleriyle birlikte düzenlediği etkinliğe katılan çocuklar, İsrail’in baskınlarında hayatını kaybeden çocukları andı.

TÜGVA İl Temsilcisi Saidi Furkan Coşgun, burada yaptığı açıklamada, Filistin’de yaşananları protesto etmek için toplandıklarını belirtti.

Filistin’de her gün onlarca çocuğun öldürüldüğünü belirten Coşgun, şöyle konuştu:

“Orada çocuklar oyuncaklarla oynamaları gerekirken şarapnel kesikleriyle oynuyorlar. Hayal kurmaları gerekirken kaygıdan düşünemiyorlar. Buradaki tavrımızla zalimlerin kanlı ellerini, yere düşen küçücük bedenlerini istiyoruz. şehitler, ana babaların çığlıkları ve hatırlanacak özgür Kudüs… Bugün Avrupa’da ya da ABD’de bir çocuğun tırnağı kırılsa Dünya titriyor, yaygara var ama şehitlere ve haykırışlara kulaklar kapalı. Müslümanlar, çocuk haklarınız, insan haklarınız nerede?”

Konuşmanın ardından çocuklar ellerindeki balonları gökyüzüne bıraktılar.

Saldırılarda hayatını kaybeden Filistinliler için dua edilen programa, AK Parti Kütahya Milletvekili İsmail Çağlar Bayırcı, AK Parti İl Başkanı Mustafa Önsay ve vatandaşlar da katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Kazan Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu