Haber

İncesu’nun Kayseri protokolünden çıkarılması

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Önder Büyükkılıç’ın yanı sıra Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, AK Parti Kayseri Milletvekilleri Ayşe Böhürler, Şaban Çopuroğlu, Murat Cahid Cıngı ve S. Bayar Özsoy, Saadet Partisi Kayseri Milletvekili Mahmut Arıkan, İncesu İlçesi Vali Aydın Göçer, İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek, ilçe belediye başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“ÜZÜM KANDIR, ÜZÜM HAYATTIR”

Festivalde konuşan Önder Büyükkılıç, “Birlik, beraberlik ve beraberliğimize yol açacak bu anlamlı çalışmadan dolayı Başkanımızı ve ekibini tebrik ediyorum. “Üzüm kandır, üzüm hayattır, üzüm vazgeçilmezdir, üzümün anavatanı İncesu’dur” dedi.

Birlik ve beraberlik mesajı veren Büyükkılıç, “Bir araya gelmemizi sağlayan böylesine anlamlı bir çalışma için Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ederken, İstanbul’umuzdan buraya gelen İncesulu hemşehrilerimize de sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Adana, İzmir ve Ankara’ya evet dediğim için mutluyum. Cenab-ı Allah birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi bozmasın. İnşallah Türk bayrağımız altında vatanına, milletine ve devletine sahip çıkma duygusuyla yaşamayı nasip etsin. Ay ve yıldızlarla dolu” dedi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, yüzlerce yıldır yaşanılan geleneklere sahip, en şirin ilçelerden biri olan kadim bir ilçede olduklarını belirtti. Bakan Özhaseki, ulaşım, elektrik, sağlık ve belediyecilik alanlarında başarıdan başarıya koştuklarını ve insanların dualarını aldıklarını anlattı. Vali Gökmen Çiçek de İncesu’da olmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, “Başkanımız Memduh Büyükkılıç ve ben ne zaman yorulsak mutlaka İncesu’ya dinlenmeye geliyoruz. İncesu özel bir yer. “Bizler de Kayseri’deki tüm yöneticiler olarak birlik ve beraberlik içerisindeyiz” dedi.

AK Parti Kayseri Milletvekili Ayşe Böhürler, bu festivalde emeği geçenlere teşekkür ederek üzümün tüm dünyaya tanıtılmasını diledi.

İLMEK’TEN LİDER BÜYÜKKILIÇ’A TEŞEKKÜR

Meşhur İncesu üzümü ve üretimi hakkında bilgi veren İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek, İncesu yöresel ürünlerinin satılacağı yol kenarı satış yeri yapımı konusunda İncesu’ya destek veren Belediye Başkanı Büyükkılıç’a teşekkür ederek, “Başkan Memduh’a çok teşekkür ediyorum. senin varlığın. “Yol kenarı tesisimizi tamamlayarak her gün yoldan geçen 11 bin araca İncesu’nun üzümünü, pekmezini, salamura peynirini ve yapraklarını inşallah ulaştıracağız” dedi.

6 Şubat depreminde Kayseri’nin deprem bölgesine aktığını belirten İlmek, festivalde farkındalık yaratmak amacıyla konser vermek yerine Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesinde 5 bin kırtasiye malzemesi dağıttıklarını kaydetti.

Coşkuyla kutlanan festivalde İncesu’da yetişen eşsiz ve çeşit çeşit üzümler de sergilendi. Ayrıca en iyi üzümün üreticisini belirlemek için 3 kategoride 71 yarışmacı katılırken, Osman Erikçi üçüncü, Hayrullah Çanakçı ikinci, Nesim Karasu ise birinci oldu.

bogazkalehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Kazan Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu