Haber

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerine eleştiride bulundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Merkezi hükümet ile yerel yönetim el ele vermezse, dayanışma içinde olmazsa o şehre bir şey olmaz. Hatay’a geldi mi? Şimdi” dedi. Hatay garip kaldı, Hatay üzüldü.” sözlerini eleştirdi. Savaş, “Cumhurbaşkanımızın söylediği cümleler hepimizi üzmüştür. Bugün İstanbul’da, İzmir’de, Ankara’da deprem olsa Hatay’da yaşananları yaşayacak mıyız? Bilmeliyiz ki hepimiz bu ülkenin gerçek çocuklarıyız. Hatay insanı asla üzgün ve tuhaf değildir. “Şantajlara boyun eğmedi” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin dün Hatay’da düzenlediği AKP İlçe Belediye Başkanı Adayları Tanıtım Toplantısı’nda, “Merkezi yönetim ile yerel yönetim el ele vermezse, dayanışma içinde olmazsa buralara bir şey olmaz” dedi. Hatay’a geldi mi? “Artık Hatay garip kaldı, Hatay hüzünlü” dedi.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, bugün yaptığı açıklamada Erdoğan’a yanıt verdi. Savaş şunları söyledi:

“Sayın Cumhurbaşkanımızın söylediği cümleler hepimizi üzmüştür. Bugün İstanbul’da, İzmir’de, Ankara’da deprem olsa, Hatay’da yaşananları biz de yaşar mıyız? Bilmeliyiz ki, hepimiz bu ülkenin gerçek çocuklarıyız. hepimiz bu ülkenin bekası, kalkınması, bekası için her şeyi yapıyoruz. Bizler canı gönülden çabalayan insanlarız. 24 bine yakın insanımızı kaybettik. Bir yıldır bu acıyı yaşarken, tüm sıkıntılarımızla mücadele ederken Sayın Bakanım. Hepimizin cumhurbaşkanı sandığı Recep Tayyip Erdoğan, Hatay’da bir konuşma yaparak daha birleştirici, bütünleştirici ve eşit bir yaklaşımla herkesin hakkını herkese dağıtır, eylem zincirini yapmasını beklerdik.

Bu konuşma üzüntüyle karşılandı. Hatay’da çok daha üzüntüyle karşılandı. Hatay insanı asla üzgün ve tuhaf değildir. Şantajlara boyun eğmedi. Ayrıca Hatay halkı hiçbir zaman Fransız tehdidine boyun eğmedi. Bundan önce de tehditlere boyun eğmedi. Bundan sonra eğilmedi, bundan sonra da eğilmeyecek.

20 yıl boyunca tüm varlığıyla “Hatay’ı nasıl kurtarırız?” diye mücadele eden bir Gazi Mustafa Kemal Atatürk tanıyoruz. Hatay’ı Türkiye Cumhuriyeti devletine emanet etti. Biz o emanet coğrafyanın belediye başkanı olarak Peygamberimizi çok iyi tanıyoruz. ‘Bir saatlik adalet, 70 yıllık nafile ibadetten daha iyidir’ diyor. Biz; Her türlü aksamaya rağmen haktan, adaletten, eşitlikten taviz vermeden şehrimizi koruyarak bu şehri ebedi Türk vatanı yapmaya devam edeceğiz. 31 Mart bu çığlığın, bu duruşun, bu dirilişin simgesi olacaktır. 31 Mart’ta görüşürüz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu