Haber

Göksun’da 285 depremzede, pazar yerine kurulan çadır kente yerleştirildi.

KAHRAMANMARAŞ’ın Göksun ilçesinde Pazarcık ve Elbistan merkezli depremlerin ardından depremzede 285 kişi pazar yerine kurulan 43 AFAD çadırında kalıyor.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan merkezde meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremin ardından Göksun ilçesinde pazar yerinde kurulan AFAD çadırına 43 adet AFAD çadırı kuruldu. 285 depremzede çadırlarda yaşıyor. Depremin ardından yardıma gelen ekipler, çadırlarda kalan depremzedelerin giyim ve gıda ihtiyaçlarını karşıladı. Depremin ardından çadırda yaşamaya başlayan Aytemiz Çil, “Göksun’da ilk afeti gece 04.17’de yaşadık. Eşim beni uyandırdı. ‘Kalkın deprem var’ dedi. Şehitlik.Sonra aşağı indik.İkinci depremde artçı sarsıntılar devam etti.Artçı sarsıntı geçtiği için konutlara geri döndük.Yemek yemek için masaya oturduk.Yine depreme yakalandık.Bu deprem kısa sürdü, ama daha şiddetliydi. Sarsıntı durduktan sonra aşağı indik. O günden sonra bir daha evimize gitmedik” dedi.

Çadır kentte kaldıklarını ifade eden Çil, “Burası iki parçalı bir çadır. Bize sığınak oldu. Bizi koruyor. Aileler geçici olarak burada kalabiliyor. Bu çadırlar bize aralıklı test imkanı sağlıyor. İhtiyaç duyduğumuz çadır kentte kaldıklarını” ifade etti. analiz için kalıcı bir konteyner. Burası çok soğuk bir bölge. Eksi 24’lere kadar. “Havalar soğuyor. Hiçbir bölgemizin mamaya, mamaya ihtiyacı yok. Yiyecek ve içeceği kendi ortamımızda yapıyoruz. Kalıcı bir analize ihtiyacımız var. Afet sonrası sığınacak bir yerimiz olsun. Burada çok fazla yiyecek ve giyecek var. Türk milletimizde bir yardımlaşma duygusu vardır. Çadırda babasıyla birlikte yaşayan İslam Çil, “İlk depremden sonra diğer depremleri artçı olarak dikkate almadık. Aşağı indik ve evimize geri döndük. Öğlen evimize geldiğimizde sallandı. Evimiz çöktü. Kendimizi dışarı attık. Burası çok soğuktu. Karım. ve çocuğumu Ankara’ya gönderdim. Ondan sonra buraya çok yardım geldi. Allah hepsini korusun. Şimdilik sadece banyo eksiğimiz var. Sarsıntı nedeniyle evlerimize giremez olduk. Şu anda devletimizin kurduğu çadır kentte kalıyoruz. Çadırımız için istediğimiz ihtiyaçlar zamanında geliyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu