Haber

Gençlerbirliği, Teknik Direktör Mustafa Dalcı ile 1.5 yıllık sözleşme imzaladı

Gençlerbirliği Spor Kulübü, Taşkın Aksoy’dan boşalan teknik direktörlük görevi için Mustafa Dalcı ile 1.5 yıllığına anlaşma sağladı.

Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Gençlerbirliği, yeni teknik direktörleri Mustafa Dalcı için Başkan Niyazi Akdaş’ın iştirakiyle İlhan Cavcav Tesisleri’nde basın toplantısı düzenledi. Taşkın Aksoy’un akabinde boşalan teknik yöneticilik koltuğunun başına geçen Kolcu, kendisini 1.5 yıllığına kırmızı-siyah renklere bağlayan mukaveleyi imzaladı.

“Gençlerbirliği’ni Süper Lig’e çıkarmak istiyoruz”

Toplantıda açıklamalarda bulunan Mustafa Kolcu, “Bugün bir birlikteliğe imza atacağız. Geldiğimiz kulüp Türk futbolunda bir kültürü olan, anlayışı ve prensipleri aşikâr olan bir kulüp. Münasebetiyle buraya ‘hayır’ demek çok kolay olmuyor. Görüşmeler yaptık. Arz ve taleplerimizi ilettik. Onlar da isteklerimizi yerine getirdi. Biz de bu birlikteliği imza ile pekiştireceğiz. İnşallah bu sene daima birlikte bir güç birliği yaparak Gençlerbirliği’ni bulunduğu bu durumdan kurtarmak, gelecek sene de layık olduğu Süper Lig’e çıkarmak istiyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Niyazi Akdaş: “Gençlerbirliği’ni layık olduğu yerlere getirmeye kararlıyız”

Mustafa Dalcı ile sözleşme imzalamaktan mutluluk duyduklarını kaydeden Gençlerbirliği Başkanı Niyazi Akdaş ise, “Gönlümüze çok yatan Mustafa Dalcı ile anlaşmaya karar verdik. Hocamın gelirken tek şartı vardı; ‘Transfer tahtasını açın o denli geleyim’ dedi. Allah’ın müsaadesiyle de o işi halledip Gençlerbirliği’ni önümüzdeki yıllarda layık olduğu yerlere getirmeye hocamızla ve yönetim olarak kararlıyız” şeklinde konuştu.

“Arda’yla ilgili Ali Koç ile para konuşmadık”

Fenerbahçe ile Arda Güler’in transferi konusunda da açıklamalarda bulunan Başkan Akdaş, “Arda ile ilgili Ali Koç ile konuştuk. Para konuşmadık. Kendisi geçen dönem 1 milyon 300 bin verdi. Ben de 2 buçuk milyon lira istedim. Güya şu anda 2 buçuk milyon istiyormuşum üzere algı oluşturuluyor. Onun, ‘Ben bir paket hazırlayacağım. Bu paketle de sizin transfer yasağınıza katkı vermeye çalışacağım’ dedi. Artık oradan haber bekliyoruz. Birtakım atılımlarımız var, oradan da adımlar bekliyoruz. Ben transfer yasağını kaldıracağıma inanıyorum. Herkes Gençlerbirliği’nin bu ligde kalmasını arzuluyor. Gençlerbirliği, tertemiz bir tarihi mazisi olan bir kulüp. Onların hatırası için her kulüp Gençlerbirliği’ne katkı vermeye çalışıyor” diye konuştu.

“Kimse heveslenmesin, 2 buçuk sene buradayım”

Başkanlık süresinin sonuna kadar kulüpte kalacağını belirten Akdaş, “Sosyal medyada ‘malı satacak, parasını alıp kaçacak’ deniliyor. Bu türlü bir durum yok. Mal satılır, Arda da satılır fakat bunlar kulüp menfaati için yapılır. Ben paramı tekrar alma sevdasıyla yatırmadım. Benim ağzımdan bir sefer bile olsun, ‘Paramı kurtaracağım’ lafı söylemedim. Kimse heveslenmesin, 2 buçuk sene buradayım. Arkasında da genel heyete giderim. Kazanırsam da devam ederim. Ben buradayım. Gitmeye de niyetim yok. Seçildiğim gün İlhan ağabeyime mezarı başında kelam verdim; ‘Bu kulübü eski haline getirip öyle bırakacağım’ dedim” tabirlerine yer verdi. – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu