Haber

Gelibolu’nun kurtuluşunun 100. yıl dönümü kutlandı

Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümü törenle kutlandı.

2. Kolordu Karargahı önündeki Atatürk Anıtı’na, Gelibolu Kaymakamı Bekir Abacı, 2. Kolordu Kumandanı Tümgeneral Rasim Yaldız ve Belediye Lideri Mustafa Özacar’ın çelenk bırakmasıyla başlayan kutlamalar, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti.

Özacar, merasimde yaptığı konuşmada, 100 yıl evvel Türk ulusunun her türlü imkansızlık ve aksiliğe karşın dünya emperyalizmine karşı amansız bir gayret vererek onurlu, özgür ve bağımsız yaşama hakkını kazandırdığını söyledi.

Bu muvaffakiyetin tüm dünya uluslarına örnek olduğunu vurgulayan Özacar, “Bize bu zaferleri yaşatanların peşinde koşan siz Gelibolulular, ilçemizin kurtuluşunun 100. yılını coşkuyla kutlamanın gururunu yaşıyoruz. Bize bu emanetleri bırakanlara minnet borçluyuz. Bugün Gelibolu’nun gurur günü, bugün Gelibolu’nun en mutlu günü. Gelibolu hiç bir ilçeye nasip olmayacak güzelliklere ve tarihe sahip bir ilçedir. Burada Kuvayımilliye ruhu vardır. Bu ruh olmasaydı, bu güzellikler olmazdı. Kurtuluş günümüz kutlu olsun.” diye konuştu.

Tören sonrası iskelede ziyarete açılan TCG Nusret Gemisi gezildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu