Haber

Evyap depremzedelere temizlik istasyonları ve seyyar berber hizmeti veriyor

Kişisel temizlik ve bakım şirketi Evyap bünyesinde yer alan Duru ve Arko Men, Kahramanmaraş’ta depremden etkilenen bölgelerdeki hijyen sorununa çözüm getirmek için hazırladıkları “Temizlik İstasyonları ve Seyyar Berber Arabası” projelerini Hatay’da başlattı. .

Proje kapsamında Samandağ ilçesindeki çadır kentlerde duşlu ve tuvaletli temizlik istasyonları kurularak seyyar berber tırı depremzedelerin hizmetine sunuldu.

Evyap Kişisel Bakım Kategori Başkanı Zeynep Kalkandelen, Samandağ Kültür Merkezi Çadırkent’te gazetecilere yaptığı açıklamada, Kahramanmaraş merkezli depremin ilk gününden bu yana bölgede çeşitli yardım çalışmaları yürüttüklerini söyledi.

İlk dönemlerde deprem bölgelerine gıda yardımı yaptıklarını anlatan Kalkandelen, daha sonra bireysel bakım ve temizlik ihtiyaçlarının karşılanması için yardımda bulunduklarını söyledi.

Arko Men’in İstanbul Berberler Odası ile Mobil Berber Tırı projesini hayata geçirdiğini belirten Kalkandelen, şunları kaydetti:

“Taşınabilir bir tır tasarladık. Aynı anda 3 kişiyi tıraş etme kapasitesine sahip. Önümüzdeki ay deprem bölgesinde olacağız. Samandağ’dan başladık ve ardından Antakya, İslahiye, Kahramanmaraş ve Adıyaman’a gideceğiz. Ay sonunda projemizi bitirmeyi planlıyoruz. Bakım ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyoruz. Ayrıca Duru markamızla temizlik istasyonları oluşturduk.”

Kalkandelen, vatandaşların projeye gösterdiği ilgiden de memnun olduklarını kaydetti.

Evyap Kişisel Temizlik Kategori Lideri Bekir Arıcak da, Eyvap’ın 100. yılına yaklaşırken her türlü ihtiyaç ve yardıma ihtiyaç duyulan yerde olmaya çalıştıklarını ifade etti.

Çadır kentlerde 5 noktada 10 temizlik istasyonu oluşturduklarını ifade eden Arıcak, “Depremin olduğu ilk günlerden itibaren Evyap olarak elimizden geldiğince acil durum noktalarına odaklandık. Su erişimi olmayan noktalara musluklar.Ardından kişisel temizliğe odaklanabileceğimiz, suya erişimi kalıcı hale getirebileceğimiz bu projeyi önerdik.Şu anda noktalara temizlik istasyonlarının yerleştirilmesini tamamladık. Gerektiğinde valilik ile belirledik.” dedi.

İstanbul Erkek Berberler Odası Başkanı Şükrü Akyüz, projeye destek vermekten mutluluk duyduklarını ifade etti.

gaziemirajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Kazan Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu