Haber

Denizli Cup Turnuvasında Genç Yıldız Adaylar Zorlu Mücadele Verdi

Denizli’de faaliyet gösteren ve altyapıda öne çıkan futbol kulüplerinin katıldığı Denizli Kupası Turnuvası’nda yer alan genç yıldız adayları, sıcak havaya rağmen gayret gösterdi.

2011 doğumlular için Denizli’de faaliyet gösteren ve altyapıda öne çıkan futbol kulüplerinin katıldığı Denizli Kupası düzenlendi. Denizlispor, Altınyıldızspor, Dazkırıspor, Altınhoroz, Çamlık, Atletikspor ve Bereketlispor kulüplerinin katıldığı Denizli Kupası, Doğan Seyfi Atlı Stadı’nda gerçekleştirildi. Denizlispor Altyapısı ve Tümü Spor Okullar İdare Amiri Ahmet Yıldırım’ın girişimleriyle düzenlenen turnuvada veliler de oyuncuları yalnız bırakmadı. Sıcak havaya rağmen tribünlerde yer alarak oyuncuların heyecanına ortak oldular. Alt yapıdaki oyuncuların maç oynayarak gelişimlerini sağlamak ve maç deneyimlerini artırmak amacı ile düzenlenen turnuva 25 dakikalık tek maç şeklinde gerçekleştirildi. Genç yıldız futbolcu adayları sıcak havaya rağmen gayret gösterdi.

Ahmet Turan: “Böyle turnuvaların artmasını istiyoruz”

Turnuvayı değerli kılan Çamlık FK Teknik Direktörü Ahmet Turan, etkinlikten oldukça memnun olduklarını vurgulayarak, “İki maç oynadık. Sonuçlar bizim için önemli değil. Elbette sonuç almak istiyoruz ama önemli olan bu. çok değerli değil.Çocuklarımızın gelişimini görmek bizim için daha değerli.Oyuncularımızın daha çok deneyim kazanması için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz.Turnuvayı düzenleyen arkadaşlarımıza da teşekkür ediyoruz.Bu tür turnuvaların artmasını istiyoruz.Katıldık. Geçen hafta 2012-2014 grubuyla katıldık, katılmaya devam edeceğiz çünkü her turnuva ve her maç bizim için bir deneyimdir. “Maç oynamak çok değerli. Hocalarımız bize hep en iyi antrenman maçı derdi. Kulüp olarak antrenman bitiminde maçlar oynamaya özen gösteriyoruz” dedi.

Kadir Söylemez: “Çok keyifli bir organizasyon”

Emeği geçen herkese teşekkür eden Orkaspor Teknik Direktörü Kadir Söylemez, “Etaplarla uzun soluklu bir turnuva düzenleniyor. Bu tür düzenlemeler Denizli dışına çıkmadan kendi içlerinde oynadıkları maçlarla çocuklarımızın gelişimine katkı sağlıyor. velilerimizi maddi olarak da yormadan geçen hafta bu hafta farklı yaş gruplarında düzenlenen turnuva 2013 yaş gruplarında devam ediyor. Bu çok güzel bir düzenleme. Rastgele bir eksiklik yaşamadan çocuklarımızla birlikte çok keyifli bir şekilde günümüzü geçiriyoruz. Bu tür turnuvalar onların gelişimine büyük katkı sağlıyor” dedi.

Ahmet Yıldırım: “Amacımız çocukların gelişimi”

Turnuvayı düzenleyen Denizlispor Tüm Spor Okulları Altyapı ve İdare Sorumlusu Ahmet Yıldırım, turnuvanın iki etaptan oluştuğuna dikkat çekerek, “Geçen hafta ilk etabı oynadık. Turnuvaya 2012 ve 2014 doğumlular katıldı. 17 takım katıldı orada çok keyifliydi çok eğlenceliydi bu hafta 2011 ve 2013 türkiye doğumlu çocuklarımız için turnuva var geçen ay da aynı şekilde turnuva yaptık bu tarz etkinliklerimiz devam edecek devam.Buradaki amacımız çocuklarımızın gelişimi.Çocuklar maç oynadıkça kendilerini geliştiriyorlar.Bir yıldır bu turnuvaları yapıyoruz.Bunun meyvelerini yavaş yavaş almaya başladık. katılımcı kadrolar gelişiyor ve çocuklar daha çok çalışıyor.” – DENİZLİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Kazan Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu