Haber

Çin Sözcüsü: Çin, Afrika Ülkelerinin Borç Yüklerini Azaltmasına Her Zaman Yardımcı Oldu

PEKİN, 4 Mart (Xinhua) — 14. Ulusal Halk Kongresi’nin ilk oturumunun sözcüsü Wang Chao, Çin’in Afrika’ya en çok borç veren ülke olmadığını söyledi. Wang, Cumartesi günü düzenlediği basın toplantısında, Dünya Bankası bilgilerine göre, Afrika’nın dış borcunun yaklaşık dörtte üçünün çok taraflı kuruluşlardan ve ticari borç verenlerden geldiğini hatırlattı.

Çin’in Üretim ve Yol Girişimi kapsamında Afrika’da sözde “borç tuzağı” kurduğu iddialarını reddeden Wang, Çin’in Afrika ülkelerinin borç yüklerini azaltmalarına her zaman yardımcı olduğunu vurguladı.

Çin’in G20 Borç Servisi Askıya Alma Girişimi’ne ve borçların kapsamlı bir şekilde ele alınmasına aktif olarak katıldığını kaydeden Wang, Çin’in G20 üyeleri arasında en fazla borç servisi ödemelerini askıya alan ülke olduğunu sözlerine ekledi.

Sözcü, Çin’in Kuşak ve Yol işbirliğinin gerçekleştirilmesinde herhangi bir siyasi ilke öne sürmediğini ve bencil bir siyasi çıkar peşinde koşmadığını söyledi.

Wang, 2013 yılında Çin tarafından önerilen Kuşak ve Yol Girişimi’nin, 150’den fazla ülke ve 30’dan fazla uluslararası kuruluş ile birlikte son derece tanınan bir küresel kamu yararı ve işbirliği platformu haline geldiğini belirtti. son 10 yıl girişimin ilgili ülkelerin ekonomisine, istihdamına ve geçim kaynaklarına katkıda bulunduğunu vurguladı.

Wang, Çin’in yüksek kaliteli Üretim ve Yol işbirliğinde yeni ilerleme kaydetmek ve işbirliği için yasal garantiler sağlamak için tüm ortaklarla el ele vereceğini de sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Kazan Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu