Haber

CHP’den açıklama: Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce ile Görüşecek mi?

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Genel Merkez’de yaptığı basın açıklamasında, “Genel Önderimiz diğer partilerle görüştüğü gibi Sayın İnce ile de görüşecek. Gündemi diğer partilerle yapılan görüşmelerden farklı olmayacak” dedi. dedi.

CHP Genel Merkezi’nde basın toplantısı düzenleyen Faik Öztrak, gündemi değerlendirdi.

“CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce ile görüşecek mi?” Soruya Öztrak, “Başkanımız diğer partilerle olduğu gibi Sayın İnce ile de görüşecek. Gündeminin diğer partilerle görüşmelerinden farklı olmayacak” yanıtını verdi.

Öztrak, “Seçimin ikinci tura çıkma ihtimali var mı?” sorusu üzerine, “Bu seçimin ikinci tura gitmeyeceğini biliyoruz. Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu ilk turda bu ülkenin 13. Cumhurbaşkanı olacak ve bambaşka bir güne uyanacağız.” 15 Mayıs sabahı Türkiye.”

Öztrak, Eski Adliyeler Genel Başkanı Sinan Ateş’in öldürülmesinin üzerinden 87 gün geçtiğini bildirdi. Cinayete azmettiren gerçek failler olan Sinan Ateş’in gerçek katillerinin bulunmadığını ifade eden Öztrak, “Onun yerine dava dosyasında delilleri karartma girişimleri var” dedi.

Türkiye’de 4 kişilik bir ailenin açlık sınırının 9 bin 425 lira olduğunu, Diyanet İşleri Başkanlığı’na göre tek kişinin karnını doyurması için gereken miktarın 70 lira olduğunu ifade eden Öztrak, bir aile için açlık sınırının 70 lira olduğunu kaydetti. 4 kişilik aile Diyanet’in fıtra hesabına göre 8 bin 400 lira. Emekliye verilen en düşük emekli maaşının son zamla birlikte 7 bin 500 liraya ulaştığını belirten Öztak, şunları söyledi:

Ama bunu bile doğru dürüst yapamadılar. Emekliler arasında adaleti bozdular. Çalışırken daha fazla prim ödeyen emeklilerimizi mağdur ettiler. Maaşlarını artırmadılar, tuttular. Sebep oldukları bir başka sefalet daha. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu zorlayınca Mayıs 2018’de emekli bayram ikramiyesi 1000 lira olarak kanunlaştı. 5 yıl sonunda 2 bin liraya geldi. Oysa bugün TÜİK’in telafi enflasyonuna rağmen emeklinin bayram ikramiyesi 3 bin 564 lira olmalıydı.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu