Haber

CHP lideri Kılıçdaroğlu Almanya’ya gitti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 14-17 Aralık ortasında Almanya’da gerçekleştireceği programlara katılmak üzere sabah saatlerinde Berlin’e gitti.

Türk Hava Yolları (THY) uçağıyla saat 08.30’da Berlin’e giden Kemal Kılıçdaroğlu’na, Genel Sekreter Selin Sayek Böke, Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak ve İstanbul Milletvekili Yunus Emre eşlik etti. Kılıçdaroğlu’nun yeni atanan Amerikalı danışmanı Jeremy Rifkin’in Almanya’dan programlara katılacağı öğrenildi.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Almanya programının ana temasının endüstriyel dönüşüm olacağı belirtilirken, danışman Rifkin’in eski Almanya Başbakanı Angela Merkel ile birlikte başlattığı endüstriyel ve yeşil enerji dönüşüm hamlelerini gözlemleyeceği ve sektör için değerli temaslarda bulunacağı belirtildi. Türkiye’de yapmayı planladığı işler.

Sektör kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelmesi planlanan Kılıçdaroğlu, üniversite, iş gücü ve üretim süreçlerini yeni teknolojilerle buluşturan ve böylece akıllı sanayiye geçişi sağlayan modelleri inceleyecek. Kılıçdaroğlu’nun Almanya ziyaretinde sosyal devlet anlayışının yarattığı refah ve refahın topluma yayılması konusundaki deneyimleri de inceleyeceği, üniversiteler, sivil toplum kuruluşları ve kurum ve kuruluşlarla temaslarda bulunacağı kaydedildi. ekonomi alanında faaliyet gösteren bireyler. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu