Haber

CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan: ‘PKK İle İlişkisi Olan Kimin Allah Belasını Versin’

Katıldığı bir televizyon programında konuşan CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, HDP ile ittifak yapmadıklarını vurgulayarak, “Kimin PKK ile ilişkisi olursa olsun Allah kahretsin. Kemal Kılıçdaroğlu kesin Cumhurbaşkanı olacaktır. söz konusu.

‘Savcılar neden yerinde durmuyor? Duran Kalkan’ın açıklamaları nedeniyle soruşturma mı açacaklar?’

CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, katıldığı bir televizyon programında gazeteci Kübra Par’ın sorularını yanıtladı.

“PKK kahrolası bir terör örgütüdür, Allah lanet etsin. FETÖ de, PKK da.CHP’li Özkan, şunları söyledi: __Seçilmemizi istemiyorlar. Duran Kalkan, AK Parti’nin şu ana kadar en iyi anlaştığımız parti olduğunu söylüyor. “Bize büyük fırsatlar verdi” diyor. AK Parti, Duran Kalkan ile iş birliği mi yapıyor? PKK ile masaya kim oturursa Allah kahretsin. Savcılar neden yerinde durmuyor? Duran Kalkan’ın açıklamaları nedeniyle soruşturma mı açacaklar? CHP Oslo’da görüşme yapmadısöz konusu.

“HDP’ye bir bakanlık sözü mü verdiniz?”CHP’li Özkan, ‘ ‘HDP’ye bir şey söylemedik. CHP’de kimse Başkan’dan milletvekiline gizli sözler vermez. AK Parti’de toplantı yapmak, söz vermek gelenekte var. Tüm konuların analizi Meclis’te olmalıdır. Kapalı kapılar ardında kimseye söz vermeyiz.o cevapladı.

“Seçimi kaybederseniz, Millet İttifakı dağılır mı?”sorusuna Özkan, ”Biz kazanacağız. Başka bir senaryo düşünmüyoruz bile. Ulusal İttifak mutlaka dağılmayacak”söz konusu.

Deprem bölgesinde vatandaşlarla konuşurken duygulu anlar yaşayan Özkan, Deprem bölgesindeki her vatandaş için ağlıyorum. Onlara hakaret eden herkes ahlaksızdır, ahlaksızdır, ahlaksızdır. O insanların travmaları, yaşadıkları sorunlar. Bunu gördüklerinde kime oy verirlerse versinler gidip ellerini öpüyorlar. Oradaki insanlarla köprüler kuracağız. Projemiz 1 yıl içinde tek kuruş ödemeden ev sahibi olmaları.”dedi.

HÜDAPAR’ın Cumhur İttifakı’na katılmasının ardından Hizbullah tarafından öldürülen Konca Kuriş bir kez daha gündeme geldi. Bu konuda değerli açıklamalarda bulunan CHP’li Özkan, şunları söyledi: “Gonca Kuriş Müslüman bir insandı. Nasıl öldürüldüğünü izleyen 6 gazeteciden biriyim. Gonca Kuriş, Hizbullah tarafından vahşice katledildi. Gonca Kuriş’i öldüren kişi şimdi mecliste.söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Kazan Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu