Yaşam

Belediyeden Üniversite Sınav Ücretleri

Haymana Belediyesi, 2024 yılında ilk kez üniversite sınavlarına girecek adayların sınav ücretlerini karşılayacak.

Haymana Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışı doğrultusunda ve eğitimde fırsat eşitliği sağlama hedefi doğrultusunda Haymanalı öğrencilere eğitim desteği sağlamaya devam ediyor. Bu yıl Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) ilk kez girecek öğrencilerin sınav ücretleri Haymana Belediyesi tarafından karşılanacak.

Sınava girecek adaylar, başvuru tarihinden itibaren; Haymana Belediyesi’ne ikamet belgesi, öğrenci belgesi, sınav başvuru belgesi ve kendilerinin veya velilerinin IBAN numarası ile başvurabilirler.

Turgut “Öğrencilerimizin Her Zaman Yanındayız.”

Başkan Turgut, Haymana Belediyesi olarak eğitime her zaman destek olduklarını belirtti. “Bu yıl aldığımız kararla üniversite sınavlarına ilk kez girecek öğrencilerimizin sınav ücretlerini karşılayacağız. Tek yapmaları gereken gerekli belgelerle Belediyemize başvurmak. Başarılı olabilmeleri için öğrencilerimizin her zaman yanında olmaya ve eğitimlerine destek olmaya önem veriyoruz. Bu kapsamda öğrencilerimize pandemi döneminde derslerinden geri kalmamaları adına tablet hediye ettik. Sınava girecek adaylara ek ders kitapları dağıttık. Ankara’da staj yapan Lise öğrencilerine ulaşım desteği sağladık, Deprem güçlendirme çalışmaları nedeniyle yenilenen Haymana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerini yeni okullarına taşıyacak servislere akaryakıt desteği sağladık. Öğrencilerimize tekrar Ankara’daki etkinliklere katılabilmeleri için ulaşım desteği sunduk. Kültürel ve sosyal faaliyetlerimiz devam ediyor. Öğrencilerimizi tiyatro gösterileriyle tanıştırıyoruz. Belediye Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğümüz bünyesinde açtığımız kurslarla gençlerimize ve öğrencilerimize tekvando, okçuluk, bağlama, ukulele, diksiyon vb. alanlarda eğitimler veriyoruz. Kurslar verdik. Her zaman söylediğimiz gibi Sevgili öğrenciler, destek bizden, başarı sizden…” söz konusu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu