Ekonomi

BDDK, bankalarca kamuya açıklanacak finansal tablolara ilişkin tebliğde değişikliğe gitti.

BDDK’nınResmi Gazete’nin son sayısında yayımlanan değişikliğe göre Bankalarca Kamuya Açıklanacak Finansal Tablolar ile Bunlara İlişkin Açıklama ve Dipnotlar Hakkında Tebliğ’in 13’üncü sayısının başlığı açıklandı. “Likidite riski yönetimi, likidite karşılama oranı ve net istikrarlı fonlama oranı” olarak değiştirilmiştir.ve kesin konuya bazı anekdotlar eklendi.

tebliğde, bankalarınNet İstikrarlı Fonlama Oranının Hesaplanmasına İlişkin Yönetmelik uyarınca hesaplanan net istikrarlı fonlama faiz oranı ile devrin cari ve önceki bitişi için kamuya açıklanan format hakkında bilgi verilerek, bu orana ait kalemler, “Raporlama dönemi de dahil olmak üzere son üç aya ait net istikrarlı fonlama faiz oranlarının üç aylık basit aritmetik ortalaması ile bir önceki dönemin üç aylık basit aritmetik ortalaması ayrıca açıklanır.’ sözcükleri kullanıldı.

1 Ocak 2024 tarihinde yürürlüğe girecek olan tebliğde, bankaların asgari olarak bankaların değerini dikkate alarak sonuçların ve verilerin anlaşılabilmesi için net istikrarlı fonlama faiz oranına ilişkin sayısal açıklamalar yapacakları belirtiliyor. , döngü ortasında ve zaman içinde net istikrarlı fonlama faizinin ana kalemlerini etkileyen değerli unsurlarla. Bilgilerdeki değişiklikler (strateji değişiklikleri, fonlama yapısı, değişen durumlar) ve bu değişikliklerin nedenlerinin açıklanacağı kaydedildi.​

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Kazan Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu