Haber

Babacan’dan Diyarbakır’da ‘kutu’ mesajı

Diyarbakır Acente / DİYARBAKIR (İGFA) –Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası’ndaki toplantı öncesinde Kent Savunma ve Dayanışma Platformu adına DTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya bir konuşma yaptı.

DTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, “Gelişmiş ülkelerde kent yönetimi adı altında yapılanma, sivil toplum, dernek, iş dünyası ve halkın kent yönetimine katılımı en değerli güç olarak karşımıza çıkıyor. Gelişmiş ülkeler kullanıyor. Ancak ilimiz yaklaşık 7 yıldır kayyumlarla yönetildiği için böyle bir platform oluşturulamamış ve aynı zamanda şehrin istişare kültüründen uzaklaşarak şehre gelen yöneticiler tarafından yönetilmek zorunda kalınmıştır. 1-2 yıl, şehir hayatına dair birçok yanlışı da beraberinde getirdi. Bu nedenle Diyarbakır’da 90’a yakın sivil, emek ve meslek kuruluşuyla böyle bir platform kurduk. Kenti ilgilendiren tüm süreçlerde yer almaya çalışıyoruz” dedi.

Daha sonra DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan bir konuşma yaptı.

Babacan yaptığı konuşmada, “DEVA Partisi kurulduğunda Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası’nda orta bir noktada buluştuk. Yaptığımız müzakereler sayesinde yol haritamızı belirlememizde büyük etkisi oldu. Biliyorsunuz biz Büyük bir doğal afetle karşı karşıya kaldık.Büyük can ve mal kayıplarına neden oldu.İlk günden beri merkezi hükümet ve sivil toplum kuruluşlarının birlikte hareket etmesi ve yaraları sarması gerektiğini savundu.Biz bu yükün tek başına kaldırılamayacağını hep söyledik.Maalesef , merkezi hükümet tek başına hareket etmedi.Bu nedenle yaralar çok geç iyileşti, deprem bölgesinin bazı kesimlerinde önemli sorunlar var.Bu nedenle bu şehir için kurduğunuz bu platform çok değerlidir.”

Seçim çalışmalarına ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Babacan, “Biz DEVA Partisi olarak tüm illerimizde teşkilatımızı kurduk. Birçok eylem planımız var. Parti olarak bu eylem planlarını önemsiyoruz. Birlikte çalışarak 6. Partiler güçlendirilmiş parlamenter sisteme nasıl geçileceğini hazırladılar.Çok geniş bir tabanla seçime gidiyoruz.Bir oy kaybı olmasın diye seçime tek listeden girelim dedik.Önce Türkiye’yi istedik.İşte bu. neden birleştik. Seçimlerde başarılı olmak önemli ama hükümeti mecliste güçlü bir şekilde temsil etmek daha değerli. Ortak listelerimizin seçimlerde başarılı olmasını temenni ediyoruz. Herkesten takviye bekliyoruz.” diye konuştu.

Seçim güvenliğinin önemine vurgu yapan Babacan, “200 bin sandıkta 6 partili arkadaşlarımız sandık başında olacak. Oylar bilgisayara girilirken önemli bir şekilde kontrol edilmesi gerekiyor. 6’lı masa olarak önemli bir çalışmanın içindeyiz.Sandıklarda çıkacak bir sorunla ilgili gerekli tedbirleri aldık.Vatandaşlarımız sandıklarına ve oylarına sahip çıksınlar” dedi.

Öte yandan Erzurum’da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yönelik saldırıya ilişkin konuşan Ali Babacan, “Şiddete kesinlikle hayır diyoruz ve şiddetin her türlüsünü reddediyoruz. Hükümetin bu duruma bir an önce el atması gerekiyor.”

ergani-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Kazan Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu