Haber

AVCILAR’DA KENTSEL DÖNÜŞÜM YÜRÜYÜŞÜ

MUHTEMEL İstanbul Depreminde en riskli ilçelerden biri olarak gösterilen Avcılar’da bir araya gelen ‘Avcılar El Ele Platformu’ üyeleri, kentsel dönüşüm için basın açıklaması yaptı. Evlerini terk etmek zorunda kalan ve müteahhitlerin hesapladığı kentsel dönüşüm maliyetlerini karşılayamayan platform üyeleri Marmara Caddesi’nde bir araya geldi. 2 binin üzerinde imza toplayan platformun üyeleri, Zelzele Anıtı’na yürüyerek seslerini duyurmaya çalıştı.

Evlerini yenilemeye ve müteahhitlerin kentsel dönüşüm talebini karşılayamayan ‘Avcılar Elele Platformu’ üyeleri Marmara Caddesi’nde bir araya geldi. Platform sözcüsü Oya Eser, Atatürk Anıtı önünde basın açıklaması yaptı. Platform üyeleri, Avcılar Kaymakamlığının izniyle bir ay önce imza kampanyası başlattı. İmza kampanyasında 2 bin 120 imza toplandı. Platform sözcüsü Oya Eser, bilim insanlarının zemine göre geliştirilebilen inşaat projeleri ile sağlam binaların yapılabileceğini belirttiklerini sözlerine ekledi.

1 AYDA 2 BİN 120 İMZA

Platform Sözcüsü Eser, “Milyonlarca dolarlık dönüşüm maliyetine dayanamadıkları için evlerini terk etmek zorunda kalan müteahhitlerin artan fiyatları, 10 bin TL’den başlayan kira yükü ve maddi sıkıntılar nedeniyle bu platformu kullanıyoruz. yıllardır emek verdikleri evlerini koruyamamanın ve dönüştürememenin verdiği çaresizliği ve çaresizliği bir yana, psikolojisi bozulan Avcılar halkıyla el ele vererek güç ve moral toplamak amacıyla kurduk. Mağduriyetlerinin her geçen gün arttığını belirten Platform sözcüsü Eser, Avcılar halkının can ve mal güvenliğini korumak için sağlam binalar yapılabileceğini sözlerine ekledi.

Grup üyeleri, basın açıklamasının ardından ellerinde pankartlarla, ıslık çalarak ve ‘Sesimi Duyuyor mu’, ‘Ölmek İstemiyoruz’, ‘Avcılar Elele’ gibi sloganlar atarak Sarsıntı Anıtı’na yürüdü. ‘. Ayrıca bir dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Kazan Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu