Haber

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş’tan Türkiye Aile Destek Programına İlişkin Açıklama

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Türkiye Aile Destek Programı kapsamındaki ödemeleri yatırdıklarını açıkladı.

Göktaş yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye Aile Güçlendirme Programı’nın 2022 yılında uygulamaya konulduğunu ve geçen ay yapılan kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayıyla bir yıl daha uzatıldığını hatırlattı.

Destek kapsamında hanelere 30,6 milyar liralık ödeme yaptıklarını belirten Göktaş, programın başından bu yana hanelere sağlanan destek bedelinin 43,7 milyar lirayı aştığını kaydetti.

Sosyal yardım paylaşımını önceleyen bakış açısıyla arz odaklı güçlü bir sosyal yardım sistemi yürüttüklerini belirten Göktaş, büyüyen ve gelişen Türkiye’nin refahını vatandaşlarıyla paylaşmaya devam ettiklerini belirtti.

Türkiye Aile Destek Programı kapsamında hanelerin gelir durumuna göre 850 ila 1250 lira arasında destek verdiklerini belirten Göktaş, “Uyguladığımız desteklerle ihtiyaç sahibi hanelerimize destek olmaya devam ediyoruz. bu kapsamda ödemeleri Türkiye Aile Destek Programı hesaplarına yatırıyoruz. Türkiye Aile Destek Programı kapsamında ihtiyaç sahiplerine bu ay 4.3 milyar lira destek vereceğiz.” terimleri kullandı.

Türkiye Aile Destek Programı’na Ekim 2022’de Çocuk Yardımı ve Elektrik Tüketim Yardımı’nın eklendiğini hatırlatan Göktaş, şunları kaydetti:

“Desteklerimizden yararlanan hanelerimize çocuklarının masraflarını karşılayabilmeleri için aylık ödemeler yapıyoruz. Nafaka kapsamında hanelerimize aylık 350-650 lira arasında ek destek sağlıyoruz. Elektrik Tüketim Desteğimiz ile hanemize aylık 112-225 lira arasında ödeme yapıyoruz.”

haber-balya.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Kazan Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu