Haber

ABB, Kahramanmaraş’a mobil internet ve uydu haberleşme aracı gönderdi

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), Kahramanmaraş’a 4.5G ile güçlendirilmiş internet altyapısına sahip taşınabilir internet ve uydu haberleşme aracı gönderdi.

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, deprem bölgelerinde temas konularının analizi için yürütülen çalışmalar kapsamında Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından gönderilen Onikisubat ilçesindeki çadırkentte hizmet vermeye başladı.

Uydu internetli taşınabilir internet dağıtım aracı ile depremzedeler telefonlarını şarj edebilecek.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, bölgeye 6 araç daha teslim edileceğini bildirdi.

10 EGO otobüsü depremzedeler için dönüştürüldü

Çevre Koruma ve Denetim Müdürlüğü ekipleri, kullanım ömürlerini dolduran 10 adet EGO otobüsü depremzedelerin kullanması için seyyar duş, seyyar kazan dairesi, seyyar yatakhane, seyyar berber ve seyyar çamaşırhane haline getirdi.

Dönüşümü tamamlanan 6 portatif duş, 1 portatif kazan dairesi, 1 portatif yatakhane, 1 çamaşırhane ve 1 portatif berber bölgeye taşınırken, portatif duşa dönüştürülen 2 tır yola çıktı.

6 kişinin aynı anda yıkanabileceği portatif duşlarda lavabo, şampuan, sabun, saç kurutma makinesi ve havlu bulunurken, bölgeye gönderilen portatif berberde görev başında iki berber bulunuyor.

sincikhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu